Nie żyje 27-letni zawodnik MMA. Śmierć przerwała wielką karierę

- Jesteśmy zasmuceni wiadomością o śmierci Jordana Younga - czytamy na oficjalnym koncie Professional Fighters League. Zawodnik MMA miał zaledwie 27 lat.

Informację o śmierci 27-letniego zawodnika MMA, jako pierwszy, przekazał jego trener boksu Derik Santos. Zarówno szkoleniowiec, jak i zagraniczne media nie podają szczegółów dotyczących śmierci Jordana Younga. Wszyscy ubolewają jednak nad jego śmiercią, przed Amerykaninem stała wielka kariera. 

Zobacz wideo "Były dni, że spałam w komórce, bo tata zachlał i nie chciał dać kluczy od domu" [REPORTAŻ]

Nie żyje Jordan Young. Młody sportowiec, któremu wróżono wielką karierę

Jordan Young był obiecującym zawodnikiem sportów walki. Rozpoczął swoją karierę od rekordu 10-0. W tym sześć zwycięstw z rzędu w Bellator MMA. Pierwszą porażkę poniósł w listopadzie 2019 roku, gdy pokonał go Julius Anglickas. Young przegrał przez głosy sędziów. Kolejne lata kariery 27-latek spędził w Professional Fighters League. W pierwszym starciu przegrał z byłym zawodnikiem UFC, Tomem Lawlorem. Zrewanżował się wygraną w październiku 2021 roku, pokonując innego zawodnika z UFC - Omariego Akhmedova. 

"Z ciężkim sercem przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszego kolegi z drużyny, Jordana Younga. Nasza drużyna jest wstrząśnięta i głęboko zasmucona tą wiadomością. Był wspaniałym kolegą z drużyny, będzie go nam wszystkim bardzo brakowało" - czytamy na Twitterze American Top Team, szkółki, w której trenował Young. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Kondolencje przekazała także federacja PFL. "PFL jest zasmucone wiadomością o śmierci Jordana Younga. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do jego przyjaciół i rodziny w tym tragicznym czasie" - czytamy w mediach społecznościowych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.