Największy HIT w historii KSW?! Chalidow odpowiedział. Tuż przed walką z Soldiciem

- Teraz wszystko jest na moich barkach, aby wejść i formę wnieść do klatki. [...] Wychodzę pewny swoich umiejętności i chce tę walkę wygrać, ale jak będzie, to tylko Bóg wie. Każdy z nas ma szanse, tym bardziej, że jest to bardzo niebezpieczny zawodnik - powiedział Mamed Chalidow w rozmowie z portalem inthecage.pl przed swoim pojedynkiem z Roberto Soldiciem na gali KSW 65.

W sobotę 18 grudnia odbędzie się KSW 65. W trakcie gali  odbędzie się dziewięć walk, a pojedynkiem wieczoru będzie starcie Mameda Chalidowa z Roberto Soldiciem.

Zobacz wideo Martin Lewandowski: To będzie najdroższa walka w europejskim MMA

Hitowa walka Joanny Jędrzejczyk w KSW?! Lewandowski ujawnia szczegółyHitowa walka Joanny Jędrzejczyk w KSW?! Lewandowski ujawnia szczegóły

Dla Chalidowa będzie to pierwsze starcie od października 2020 roku, kiedy to w Łodzi pokonał Scotta Askhama. Roberto Soldić z kolei wróci do rywalizacji po nieco ponad 3-miesięcznej przerwie, kiedy to wygrał z Patrikiem Kinclem w Warszawie.

Chalidow ocenił swoje szanse w starciu z Soldiciem. "Teraz wszystko jest na moich barkach, aby wejść i formę wnieść do klatki"

Chalidow w rozmowie z portalem inthecage.pl zabrał głos przed sobotnim pojedynkiem. - Treningi były ciężkie, ale czy forma jest, to się okaże dopiero. [...] Kontuzji nie ma. Jestem bardzo zadowolony. Teraz wszystko jest na moich barkach, aby wejść i formę wnieść do klatki. Miałem przygotowanie w klubie i u siebie w domu pod Olsztynem - opowiadał Chalidow o przygotowaniach do walki z Soldiciem.

W dalszej części rozmowy legenda MMA odniosła się do tego, jak widzi swoje szanse w starciu z Soldiciem. Według ekspertów nie ma zdecydowanego faworyta i obaj mają po 50 proc. szans na wygraną. - Tak samo bym wytypował. Wychodzę pewny swoich umiejętności i chce tę walkę wygrać, ale jak będzie, to tylko Bóg wie. Każdy z nas ma szanse, tym bardziej, że jest to bardzo niebezpieczny zawodnik - dodał Chalidow.

- Nie mam nic do stracenia. Wychodzę, aby się bić i walkę wygrać. Jestem gotowy na wiele rund. Rewanż zależy od sytuacji tej walki i chęci federacji - podsumował.

O ewentualnej walce z Mariuszem Pudzianowskim. "Dla mnie byłby to fajny zaszczyt i wyzwanie"

Kolejnym wątkiem poruszonym podczas wywiadu było ewentualne starcie Chalidowa z Mariuszem Pudzianowskim. - To nie jest tak, że jak kogoś wyzwałem na walkę. Zawsze powtarzałem i będę powtarzać. Jeśli mam walczyć, to będę to robił, ale z zawodowcami, a nie freakami. Mariusz Pudzianowski nie jest freakiem, jest pełnoprawnym, wszechstronnym zawodnikiem MMA. Dla mnie byłby to fajny zaszczyt i wyzwanie. Dlaczego nie, gdyby takie zainteresowanie było ludzi, federacji, a przede wszystkim samego Mariusza. Nie mam problemu z tym, że wyjść i się z nim pobić, jeśli jest taka propozycja - oznajmił Chalidowa.

O powrocie Materli do klatki w styczniu. "Czekamy na niego"

Na koniec rozmowy Chalidow został zapytany o wielki powrót Michała Materli, który ponownie będzie w KSW i będzie walczył 15 stycznia 2022 roku na gali w Szczecinie. - Gdzieś tam głosy chodziły, że powinien karierę skończyć. Są wzloty i upadki, są ciężkie chwile. Nikt nie wie, co się dzieje w naszym życiu osobistym. Wiem, że miał on zły okres i to się odbiło na psychice i przygotowaniu. Wiem, że teraz jest z Michałem ok. Czekamy na niego i jego wielki powrót - zakończył Chalidow. 

Cały wywiad z Chalidowem można zobaczyć poniżej.

 

 Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nie żyje były wrestler. Miał 39 latNajpierw stracił rękę, później obie nogi. Nie żyje Jimmy Rave. Miał 39 lat

KSW 65 - Karta walk

Walka wieczoru:

  • Walka o pas mistrzowski KSW wagi średniej: (83,9 kg): Mamed Chalidow (35-7-2, 15 KO, 16 Sub) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 Sub)

Co-Main Event:

  • Walka o pas mistrzowski KSW wagi piórkowej: (65,8 kg): Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 Sub) vs Salhadine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 Sub)

Pozostałe walki:

  • (65,8 kg): Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 Sub) vs Lom-Ali Eskjew (17-5, 8 KO, 2 Sub)
  • (70,3 kg): Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 Sub) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 Sub)
  • (77,1 kg): Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 Sub) vs Ion Surdu (11-3, 8 KO, 1 Sub)
  • (93 kg): Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 Sub) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 Sub)
  • (52,2 kg): Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdaléna Šormová (10-3, 2 KO, 5 Sub)
  • (65,8 kg): Patryk Likus (1-0) vs Luke Santarelli (2-0, 2 KO)
  • (61,2 kg): Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Kiedy i gdzie oglądać KSW 65? Stream online

Gala KSW 65 odbędzie się 18 grudnia 2021 roku w hali Arenie Gliwice o godzinie 20:00. Wydarzenie będzie transmitowane jedynie na platformie streamingowej Viaplay. Taka sytuacja będzie miała miejsce pierwszy raz w historii, gdyż wcześniej KSW było przez lata związane z Polsatem. Relacja na żywo będzie dostępna w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: