Pogromca McGregora uduszony! Epicka walka wieczoru w UFC [WIDEO]

Charles Oliveira (32-8) obronił pas wagi lekkiej! Brazylijczyk udusił Dustina Poiriera, pogromcę Conora McGregora.

W walce wieczoru gali UFC 269 Charles Oliveira (32-8) mierzył się z Dustinem Poirierem (28-7). W pierwszej rundzie lepiej sprawował się Amerykanin, który kilka razy posłał Brazylijczyka na deski. W drugim starciu Oliveira szybko sprowadził rywala do parteru, gdzie rozdawał karty. Poirier został uduszony zza pleców w trzeciej rundzie. 

Zobacz wideo Błachowicz o porażce z Teixeirą: Zrobiło mi się ciemno przed oczami i klepałem

Tym samym 32-letni Brazylijczyk obronił pas wagi lekkiej. I choć Poirier to pogromca Conora McGregora (dwa razy go pokonał), to właśnie Irlandczyk (22-6) być może zostanie nowym przeciwnikiem Oliveiry. Choć ze sportowego punktu widzenia McGregor nie zasłużyłby na taką walkę, bo przegrał aż trzy z ostatnich czterech walk, to być może przesądzą o tym kwestie marketingowe. Irlandczyk wciąż jest groźnym zawodnikiem a przede wszystkim najbardziej rozpoznawalnym. 

Brazylijczyk nie obawiałby się raczej tego starcia. - McGregor jest bardzo twardy. Wszystkie walki zaczynają się w stójce, więc musiałbym popracować nad swoimi uderzeniami, ale już Chad Mendes pokazał, jak radzić sobie z Conorem w parterze. Mam czołowe brazylijskie jiu-jitsu w UFC. To trochę tak jakby czarny pas mierzył się z białym. Będę znacznie lepszy w tym elemencie. Zawsze chcę się mierzyć z najlepszymi, więc jestem pewien, że w końcu dojdzie do tej walki - mówił w przeszłości Brazylijczyk, który po raz pierwszy obronił tytuł mistrzowski.

Jan Błachowicz zmierzy się w marcu z Aleksandarem Rakiciem Oficjalnie! Jan Błachowicz poznał kolejnego rywala w UFC. "Nowy rozdział"

Walka wieczoru:

  • 155 lb: Charles Oliveira pok. Dustina Poiriera przez poddanie (stojące duszenie zza pleców) w 3. rundzie, 1:02

Karta główna:

  • 135 lb: Julianna Pena pok. Amandę Nunes przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2. rundzie, 3:26 
  • 170 lb: Geoff Neal pok. Santiago Ponzinibbio przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 30-27, 28-29) 
  • 125 lb: Kai Kara-France pok. Cody’ego Garbrandta przez KO w 1. rundzie, 3:21
  • 135 lb: Sean O’Malley pok. Rauliana Paivę przez TKO (kumulacja ciosów) w 1. rundzie, 4:42 

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: