Czołowy polski pięściarz jasno i stanowczo o "Don Kasjo"

Maciej Sulęcki wypowiedział się na temat FAME MMA i ocenił jedną z jej twarzy, czyli Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego. - Poszedł w bardzo dobrym kierunku. Był dobrym bokserem, a więc zarabia pieniądze na tym, co lubi robić i jeszcze się dobrze sprzedaje - stwierdził, ale dodał, że jedna rzecz w jego zachowaniu mu przeszkadza.

FAME MMA cieszy się rosnącą popularnością. Wciąż jednak pojawiają się kontrowersje dotyczące tego, czy  gale freakfightów jak FAME MMA można traktować jako pełnoprawny sport. - To nie jest sport, tylko rozrywka. Jak to się pod sport podpisuje to też jestem troszeczkę zniesmaczony. Jeśli chodzi o rozrywkę? Ja wykupuję i oglądam - stwierdził czołowy polski pięściarz Maciej Sulęcki (29-2) w rozmowie z Ring Polska.

Zobacz wideo Artur Szpilka szczerze: Jest problem. Głowa daje znać

Sulęcki broni "Don Kasjo": Charyzmatyczny, czasem robi z siebie przygłupa, ale potrafi to robić

Czołowy polski pięściarz wypowiedział się także na temat jednej z twarzy FAME MMA Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego. - Wszyscy go krytykują, a ja uważam, że poszedł w bardzo dobrym kierunku. Był dobrym bokserem, a więc zarabia pieniądze na tym, co lubi robić i jeszcze się dobrze sprzedaje. Charyzmatyczny, czasem robi z siebie przygłupa, ale potrafi to robić - zaznaczył. 

Finał programu Tylko JedenZawodnik KSW uderza w kibiców Fame MMA. "Patrzę, jak siedzi jakiś gościu"

Słowa Sulęckiego można w bardzo prosty sposób zweryfikować za pomocą rekordu walk Życińskiego. Od 2019 roku "Don Kasjo" stoczył siedem walk w federacji FAME, z których wygrał sześc. Przegrał jedynie z byłym zawodnikiem KSW Normanem Parke na FAME MMA 10. Początkowo walczył na zasadach MMA oraz kickboxing, ale od czterech walk pojedynkuje się tylko w boksie, który w przeszłości trenował. Sulęcki zwrócił także na to uwagę, dostrzegając, że mający w tym sporcie doświadczenie "Don Kasjo" znacznie przewyższa swoich rywali. - Zarabia łatwo pieniądze, coś tam boksuje i tych wszystkich ludzików deklasuje boksersko, bo tam nikt nie potrafi walczyć - podsumował go. 

High League 2 - walka wieczoruOficjalnie: Hitowa walka na High League 2 potwierdzona! "pashaBiceps" wchodzi do oktagonu

Podczas gali FAME MMA 12 Życiński wygrał dwie walki. Najpierw pokonał byłego mistrza KSW Marcina Wrzoska, a później zwyciężył z Michałem "Boxdelem" Baronem, który nie miał doświadczenia w boksie. 

Więcej o: