Nagła śmierć 19-letniej mistrzyni Europy. "Nie możemy zrozumieć"

Smutne informacje nadeszły ze świata taekwondo. Zmarła 19-letnia Aryna Biktimirowa, która niedawno zdobyła złoty medal mistrzostw Europy.

W październiku w Grecji odbywały się mistrzostwa Europy w taekwondo. Podczas zawodów z bardzo dobrej strony pokazała się rosyjska zawodniczka Aryna Biktimirowa, która pozostawiła wszystkie rywalki w pokonanym polu, sięgając po złoty medal.

Zobacz wideo Co dalej z karierą Kownackiego? "Nie chciałbym widzieć, jak przegrywa przez nokaut"

Niestety był to ostatni sukces tej młodej i utalentowanej zawodniczki. W środę 1 grudnia nadeszły tragiczne informacje. Okazało się, że Aryna Biktimirowa nie żyje. Nie podano, co było przyczyną zgonu.

Nagła śmierć 19-letniej zawodniczki taekwondo. "To, co się stało, jest dla nas szokujące"

Głos na temat niezwykle przykrego zdarzenia zabrał trener Rosjanki, Daniel Gorbunow na łamach serwisu kp.ru. - Nie możemy zrozumieć, co mogło się stać z jej zdrowiem. Aryna nie miała żadnych przewlekłych chorób. Przed każdymi zawodami sportowcy są badani - powiedział trener.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

I dodał: - Kiedy Aryna została przebadana przed mistrzostwami Europy, była całkowicie zdrowa. To, co się stało, jest dla nas szokujące.

Według doniesień medialnych Biktimirowa zmarła w domu, w swoim rodzinnym mieście - Permie, w którym studiowała. Najpierw miała stracić przytomność, a później przestała oddychać. Niestety lekarzom nie udało się jej uratować po akcji reanimacyjnej.

Krewni Biktimirowej powiedzieli rosyjskiej gazecie, że nie zgłaszała ona złego samopoczucia, kiedy niedawno spędziła dzień wolny w domu. Media rosyjskie dodały, że młoda zawodniczka miała świszczący oddech tuż przed tragicznym zdarzeniem.

Jej uniwersyteccy trenerzy opisali jej śmierć jako "ogromną stratę" i powiedzieli, że otrzymali telefony z całej Rosji z kondolencjami. "Była prawdziwą gwiazdą. Nie tylko w sporcie, ale także muzyce i nauce. Wybrała dla siebie niestandardowy zawód, marzyła o zostaniu radiofizykiem. Miała przed sobą wspaniałą przyszłość" - podkreślili.

Więcej o: