Właściciele federacji PunchDown wydali oświadczenie po śmierci Walusia. "Nadzieja ostatecznie zgasła"

W piątek Polską wstrząsnęła informacja o śmierci Artura "Walusia" Walczaka, który został znokautowany na gali PunchDown 5. Właściciele federacji wydali właśnie specjalne oświadczenie po tych tragicznych doniesieniach.

Do tragicznych wydarzeń doszło dokładnie 22 października. Wtedy to na gali PunchDown 5 Artur "Waluś" Walczuk został ciężko znokautowany przez Dawida "Zalesia" Zalewskiego. Nokaut był na tyle brutalny, że zawodnik doznał uszkodzenia mózgu i od tamtej nocy pozostawał w śpiączce. Niestety w piątek z jednej z wrocławskich klinik dotarła tragiczna informacja o śmierci Artura Walczaka. 

Zobacz wideo Khalidov dostał pytanie o swoje zdrowie psychiczne. Zaskoczył odpowiedzią

Właściciele PunchDown reagują na śmierć "Walusia". "Długo mieliśmy nadzieję"

Od razu po tych doniesieniach zewsząd zaczęły spływać kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny "Walusia". Głos w tej sprawie zabrali także organizatorzy gali, którzy wydali specjalne oświadczenie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Artur Walczak, Gala Punchdown 5 Jest przyczyna śmierci Artura "Walusia" Walczaka. Dziennikarz RMF ujawnia

- Z głębokim żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Artura "Walusia" Walczaka. Odszedł od nas nie tylko wspaniały sportowiec, ale przede wszystkim nasz dobry kolega. Będzie nam Go bardzo brakowało. Podobnie jak wszyscy znający Artura, długo mieliśmy nadzieję, że Jego wybudzenie się ze śpiączki jest tylko kwestią czasu, a powrót do zdrowia, jakkolwiek mozolny, będzie możliwy. Niestety dzisiaj ta nadzieja ostatecznie zgasła. W tej bardzo smutnej chwili chcemy złożyć Rodzinie oraz wszystkim Najbliższym Artura wyrazy najgłębszego ubolewania z powodu ich straty, oraz przekazać nasze kondolencje - napisano na oficjalnym profilu federacji PunchDown na Facebooku.

Artur 'Waluś' Walczak nie żyje Artur "Waluś" Walczak nie żyje. Dramatyczny finał gali PunchDown. "Świat się kończy"

Po tragicznych wydarzeniach z 22 października gromy posypały się na organizatorów gali PunchDown 5. Właściciele federacji byli oskarżani o to, że nie zapewnili bezpieczeństwa, a nawet pojawiły się pogłoski, że na miejscu nie było nawet karetki. W całym kraju rozpoczęła się także burzliwa dyskusja na temat legalności walk na "plaskacze".

Więcej o: