To już oficjalne. KSW kończy współpracę i rusza na podbój Europy

Federacja KSW opuszcza Telewizję Polsat i przenosi się na platformę streamingową Viaplay. Obie strony w poniedziałek poinformowały o zawarciu długoterminowego partnerstwa.

Dotychczas, od wielu lat, KSW była związana z Telewizją Polsat. Od najbliższej, grudniowej gali KSW 65 to się zmieni. Federacja potwierdziła plotki z ostatnich dni o zmianie nadawcy, informując o zawarciu "długoterminowego partnerstwa" z Viaplay.

Zobacz wideo Błachowicz o walce Khalidov vs Soldić: Wszystko może się wydarzyć

KSW w Viaplay w Polsce i dziewięciu innych krajach. "Długoterminowe partnerstwo"

"Viaplay uzgodnił długoterminowe partnerstwo z KSW, wiodącą europejską organizacją mieszanych sztuk walki (MMA), aby stać się jedyną platformą streamingową transmitującą na żywo gale KSW w Polsce i 9 innych krajach od grudnia 2021 roku. Wywodząca się z Polski organizacja KSW cieszy się w Polsce wyjątkową popularnością. Od 2022 roku KSW będzie organizować 12 wydarzeń rocznie z udziałem najlepszych polskich i międzynarodowych zawodników MMA" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na bazie umowy KSW będzie transmitowana przez Viaplay w dziesięciu krajach - w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Litwie, Łotwie i Holandii. Co więcej, współpraca ma obejmować także ścieżkę rozwoju talentów reprezentujących rynki Viaplay, w tym nad ich udziałem w galach KSW.

Pierwsza gala transmitowana przez Viaplay odbędzie się 18 grudnia. Na KSW 65 dojdzie do ekscytującego starcia Mameda Chalidowa z Roberto Soldiciem czy też do rewanżu Daniela Torresa z Salahdinem Parnassem.

Piknik Lotniczy i zawody Strongman w Świebodzicach. Gościem specjalnym Mariusz PudzianowskiJakie firmy ma Pudzianowski? Nagle dzwoni telefon. "Trzeba chłopa ratować"

"Chcemy sprawić, by KSW było dostępne dla coraz większej liczby osób w Polsce i Europie"

– KSW przyciąga zagorzałych fanów, zwłaszcza w Polsce, i jest obecnie czołową formą promocji MMA w Europie. Partnerstwo z Viaplay idealnie zgrało się w czasie z rosnącą od przyszłego roku do 12 liczbą wydarzeń rocznie. Cieszymy się również, że wspólnie z KSW będziemy pomagać młodym talentom MMA w realizowaniu ich marzeń o rywalizacji przed międzynarodową publicznością - mówił Peter Nørrelund, Chief Sports Officer Grupy NENT.

W podobnym tonie wypowiadają się właściciele KSW. – Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Viaplay, począwszy od 18 grudnia i gali KSW 65. Platforma streamingowa Viaplay to niesamowita wartość dla fanów sportu. Chcemy sprawić, by KSW było dostępne dla coraz większej liczby osób w Polsce i Europie. Jestem pewien, że wszyscy fani KSW będą mieli lepsze wrażenia z oglądania i skorzystają na tym partnerstwie - mówił Maciej Kawulski. 

– W przyszłym roku wzrośnie liczba naszych imprez, poszerzy się też skład naszego teamu oraz liczba terytoriów europejskich, na których KSW będzie łatwo dostępne. Współpraca z Viaplay daje nam nowe możliwości i pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój KSW. To ważny moment w historii Federacji, który podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie organizacji. Jestem podekscytowany rozpoczęciem tego partnerstwa i nie mogę się doczekać powitania fanów KSW, nowych i starych, na Viaplay, począwszy od 18 grudnia i gali KSW 65 - dodał Martin Lewandowski.

To kolejne atrakcyjne prawa sportowe przejęte w ostatnim czasie przez Viaplay. Jego oferta obejmuje już rozgrywki piłkarskie Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA, czy hokejową NHL. Od przyszłego sezonu Viaplay będzie transmitowało także angielską Premier League, a od 2023 roku Formułę 1.