Dyskwalifikacja! I totalne wyniszczenie. "Jego gardą jest po prostu głowa"

- To jest niemożliwe, co się tutaj dzieje. Totalne wyniszczenie - krzyczeli komentatorzy Fame MMA, kiedy w ostatniej walce wieczoru 52-letni Jacek Murański walczył dzielnie w malutkiej klatce z 20 lat młodszym Arkadiuszem "Aroyem" Tańculą, ale nie wygrał, bo został zdyskwalifikowany.

- Przecież to są jakieś żarty. Zwycięzca nie może się podnieść, o co tutaj chodzi? Ja wygrałem tę walkę, jednogłośnie! Co mogę ci więcej powiedzieć? Wszystko masz za sobą, zaraz go wyniosą na noszach! To jest śmiech na sali, to są jakieś jaja, ale walić ten werdykt - krzyczał do mikrofonu Mateusz "Muran" Murański na majowej gali Fame MMA.

Zobacz wideo Ludzie piszą „Artur, weź zaj**b Don Kasjo", a ja myślę: „Kto to w ogóle jest?" Wybierz serwis

Kasjusz 'Don Kasjo' Życiński pokonał Michała 'Boxdela' Barona"Don Kasjo" wygrał dwie walki na jednej gali Fame MMA. "Nawet taki debil jak ja"

A za jego plecami w asyście trenerów i ratowników medycznych leżał Arkadiusz "Aroy" Tańcula. Nieprzytomny i skrajnie wyczerpany, ale zwycięski, bo to jego po trzech rundach sędziowie jednogłośnie wskazali jako zwycięzcę.

"Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl"

Murański od razu zażądał rewanżu. Miało do niego dojść na Fame MMA 12, ale na drodze stanęła kontuzja szyi. Na razie nie wiadomo, czy w ogóle ta walka kiedykolwiek się odbędzie. Ale wiadomo, że w sobotę z Tańculą zawalczył Jacek Murański - ojciec Mateusza, który także jest z Tańculą od dawna skonfliktowany (więcej tutaj).

"Aż dziwnie nam się komentuję tę walkę"

Klatka trzy metry na trzy, łokcie i pięć rund po trzy minuty. Słowem: walka na całego. Tego chciał Murański. - Aż dziwnie nam się komentuję tę walkę. Przecież tu w ogóle nie ma miejsca. Totalne szaleństwo. Oni zrobią krok i będą przy sobie. Nie wiem, czy w ogóle sędzia zdąży ucieć - zastanawiali się komentatorzy, a po chwili już nawet nie mówili, a krzyczeli, bo walka była wybitna.

- Co za wytrzymałość Jacka. Dostał tyle ciosów, a on stoi. Jeszcze się śmieje. No to jest niemożliwe. Co się tutaj dzieje - krzyczeli już w pierwszej rundzie, kiedy Tańcula porozbijał twarz Murańskiego. - Zero gardy u "Murana". Jego gardą jest po prostu głowa - zachwycali się w drugiej rundzie, kiedy Murański został ukarany minusowym punktem za dotknięcie siatki.

Kasjusz 'Don Kasjo' Życiński wygrał z Marcinem WrzoskiemByły mistrz KSW przegrywa w walce wieczoru na Fame MMA. "Niech wypie***la"

Murański: Gdyby sędzia mnie nie zdyskwalifikował, walczyłbym dalej

Twarz Murańskiego była już zmasakrowana, ale się nie poddawał. No i też niestety faulował. - Arek, jesteś w stanie walczyć dalej? - pytał sędzia Tańculę w trzeciej rundzie, kiedy Murański ugryzł go w ramię, kiedy byli w zwarciu w parterze. - Jeszcze jedna taka sytuacja i go dyskwalifikuję - dodawał sędzia Piotr Jarosz.

Takiej sytuacji nie było, ale w czwartej rundzie Murański znowu złapał się siatki i został zdyskwalifikowany. - Nie przyswajałem tego, że dotykam tej siatki - mówił po walce. A zapytany o to, dlaczego w trzeciej rundzie ugryzł Tańculę, odparł: - Nie wiem, odruch. Gdyby sędzia mnie nie zdyskwalifikował, walczyłbym dalej. Pięć rund, a nawet, gdyby było trzeba, to i dziesięć - dodał Murański, który zdradził, że wszedł do klatki z kontuzją lewej ręki.

Artur SzpilkaPartnerka Szpilki wygwizdana na Fame MMA. Ta mina mówi wszystko. "Nie zgadzam się"

Fame MMA 12. Wyniki walk:

 • Arkadiusz "Aroy" Tańcula pok. Jacka Murańskiego przez dyskwalifikację - klatka rzymska
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Michała "Boxdela" Barona przez jednogłośną decyzję - walka na zasadach boksu
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Marcina "The Polish Zombie" Wrzoska przez jednogłośną decyzję - walka na zasadach boksu
 • Kacper "Blonsky" Błoński pok. Mateusza "Fit Loversa" Janusza przez niejednogłośną decyzję
 • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Adriana "Polaka" Polańskiego przez jednogłośną decyzję - walka o pas
 • Kamila "Zusje" Smogulecka pok. Martę "Martirenti" Rentel przez jednogłośną decyzję
 • Piotr "Bestia" Piechowiak pok. Krzysztofa Radzikowskiegp przez jednogłośną decyzję
 • Krystian "Krycha UFC" Wilczak pok. Macieja "Szewcu" Szewczyka przez jednogłośną decyzję
 • Anna Andrzejewska pok. Kamilę "Kamiszkę" Wybrańczyk przez jednogłośną decyzję
 • Kornel "Koro" Regel pok. Patryka "Rybę" Karasia przez jednogłośną decyzję
 • Adrian "Pitbull" Wieliczko pok. Jakub "Dragona" Kaczmarskiego przez jednogłośną decyzję – finał turnieju "Road to Armia"
Więcej o: