To już koniec KSW w Polsacie! Zmiana nadawcy po 17 latach

Wielka zmiana na rynku sportów walki w Polsce! Jak poinformował portal Sportowefakty.wp.pl, po 17 latach zakończy się współpraca KSW i Polsatu. Prawa do transmisji gal przejąć ma platforma streamingowa Viaplay.

Współpraca KSW i Polsatu trwała od drugiej gali federacji, czyli od lipca 2004 roku. Od grudnia 2009 roku i walki Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem KSW regularnie gościło w otwartym kanale Polsatu. Trzy lata później federacja rozpoczęła sprzedaż w systemie pay-per-vew, a Cyfrowy Polsat był głównym dystrybutorem gal. Teraz wszystko ma się zmienić.

Zobacz wideo Błachowicz o porażce z Teixeirą: Zrobiło mi się ciemno przed oczami i klepałem

Viaplay przejmuje KSW?!

Jak poinformował Mateusz Hencel z portalu Sportowefakty.wp.pl, już od najbliższej gali KSW transmitowane będzie przez platformę streamingową Viaplay. To platforma, która w Polsce pojawiła się w sierpniu, a w swojej ofercie ma m.in. mecze Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy czy najlepszą ligę hokejową świata - NHL.

Najbliższa gala KSW odbędzie się 18 grudnia. Dojdzie na niej do prawdopodobnie najbardziej spektakularnej i najdroższej walki w historii federacji. Jej legenda - Mamed Chalidow - zmierzy się z Roberto Soldiciem. Pierwszy jest aktualnym mistrzem wagi średniej, w której odbędzie się pojedynek, a drugi jest mistrzem lżejszej wagi półśredniej.

Do ogłoszenia współpracy KSW z Viaplay ma dojść 22 listopada podczas oficjalnej konferencji prasowej w warszawskiej restauracji Champions. To tam odbywały się pierwsze gale KSW. Na konferencji prasowej pojawić się mają właściciele federacji - Maciej Kawulski i Martin Lewandowski - oraz główni bohaterowie najbliższej gali.

Więcej o: