18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Pokazano twarze zawodników po walce na gołe pięści. Drastyczne zdjęcia

Decca Heggie pokazał twarz po walce na gołe pięści z Dannym Christiem. Ostrzegamy, że to bardzo drastyczne nagranie i zdjęcia zawodnika.

Heggie walczył z Christiem na gołe pięści w Manchesterze. Obaj zawodnicy wyjaśnili w ringu scysję z życia prywatnego. Pojedynek trwał ponad sześć minut, a fragmenty walki trafiły do sieci i mediów społecznościowych. 

Zobacz wideo Błachowicz o walce Khalidov vs Soldić: Wszystko może się wydarzyć

Drastyczne nagranie i zdjęcia twarzy po walce na gołe pięści w Manchesterze

Po wszystkim Decca Heggie pokazał też poranioną i zakrwawioną twarz. Tu można zobaczyć filmik z jego profilu na Instagramie, ale ostrzegamy: to brutalne i drastyczne zdjęcia. 

Mateusz Łazowski 35-letni Mateusz Łazowski nie żyje. Tragiczny wypadek

A jak rozstrzygnięto walkę pięściarzy? Pomimo że krew na ich twarzach pojawiła się już po minucie walki, to żaden z nich nie znokautował rywala. Sekundanci obecni w ringu przerwali pojedynek, a zawodnicy podali sobie ręce.

Sylwester Kołecki wygrywa Sylwester Kołecki pokonał byłego kadrowicza Bogdana Wenty. Niepokonany [WIDEO]

I choć walki na gołe pięści zazwyczaj budzą wiele kontrowersji, tutaj w komentarzach kibiców pojawia się wiele pochwał dla zawodników za postawę fair play. "Tak to powinno wyglądać" - piszą. 

Karolina Kowalkiewicz Kowalkiewicz napisała o 11 listopada i się zaczęło. "Naprawdę tak ciężko?"

Walki na gołe pięści stare jak świat i do niedawna zakazywane

"Walki na gołe pięści są stare jak świat. A nawet jeśli nie aż tak stare, to wiemy, że odbywały się już w starożytnej Grecji i Cesarstwie Rzymskim. Natomiast walki na gołe pięści, które możemy uznać za podwaliny pod boks, zdobyły wielką popularność dopiero w XVIII i XIX wieku. Największą legendą walk na gołe pięści był John Sullivan, który zarazem uznawany jest za pierwszego mistrza świata wagi ciężkiej w boksie zawodowym. Sullivan ostatnią walkę bez rękawic stoczył w 1899 roku, kiedy w 75. (!) rundzie znokautował Jake`a Kilraina. Starcie trwało grubo ponad dwie godziny. I to właśnie wtedy boks zaczął spychać na margines brutalną jatkę na gołe pięści. W 1899 roku Stany Zjednoczone zdelegalizowały walki na gołe pięści" - przytaczał historię tego typu pojedynków dziennikarz Sport.pl, Antoni Partum.

Więcej o: