Sylwester Kołecki pokonał byłego kadrowicza Bogdana Wenty. Niepokonany [WIDEO]

Sylwester Kołecki (4-0), brat Szymona, popisał się efektowną wygraną na gali Babilon MMA 26. Kołecki pokonał Damiana Kostrzewę (1-2), byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej.

Furorę w polskim MMA robi Szymon Kołecki. Zloty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów wygrał aż 10 z 11 walk, pokonując m.in. Damiana Janikowskiego, Mariusza Pudzianowskiego czy Martina Zawadę. W jego cieniu karierę robi jego brat - Sylwester. Właśnie stoczył swoją czwartą walkę w MMA i zanotował czwartą wygraną. Tym razem pokonał Damiana Kostrzewę, byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej.

Zobacz wideo Jan Błachowicz: Nie miałem woli przetrwania. Zrobiło mi się ciemno przed oczami

Karolina KowalkiewiczKowalkiewicz napisała o 11 listopada i się zaczęło. "Naprawdę tak ciężko?"

Sylwester Kołecki ruszył na rywala już od pierwszego gongu. Starał się spychać Kostrzewę do siatki, ale ten dobrze pracował na nogach i unikał ciosów. Ba, to on wyprowadził więcej celnych uderzeń. Kostrzewa świetnie kontrolował dystans, ale w pewnym momencie Kołecki go obalił i ubił w parterze. Tuż przed końcem rundy udało mu się przejść do duszenia trójkątem rękoma, a Damian odklepał. I co ciekawe: Kołecki po raz drugi z rzędu wygrał walkę przez duszenie trójkątne rękoma.

Jan Błachowicz - Glover TeixeiraGlover Teixeira bardzo szczerze podsumował Jana Błachowicza

Jeszcze siedem lat temu Kostrzewa był najlepszym strzelcem polskiej ligi. Ogólnie rozegrał w Superlidze 223 mecze i rzucił 1119 bramek w. Na koncie ma także występy w reprezentacji Polski, debiutował u Bogdana Wenty. W kadrze rozegrał 15 spotkań, rzucił 41 goli. Grał w takich klubach, jak: AZS AWFiS Gdańsk, VIVE Kielce, MMTS Kwidzyn, Stali Mielec i Wybrzeża Gdańsk. W lipcu 2018 zakończył karierę. Teraz skupia się nad MMA.

Z kolei Kołecki zadebiutował w klatce w 2020 roku. Do tej pory pokonał: Aleksandra Joketicia, Adriana Alicia i Konrada Konkela.

Wyniki gali Babilon MMA 26:

  • 3 x 5 min: Piotr Wawrzyniak (9-5, 5 KO) pokonał Tymoteusza Łopaczyka (8-3, 4 KO, 3 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-27, 29-28). 
  • 3 x 5 min: Filip Stawowy (9-2, 8 KO) pokonał Marcina Sianosa (5-7, 5 KO) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w drugiej rundzie. 
  • 3 x 5 min: Sylwester Kołecki (4-0, 2 KO, 2 SUB) pokonał Damiana Kostrzewę (1-2, 1 KO)  przez poddanie (duszenie trójkątne rękami) w pierwszej rundzie. 
  • 3 x 5 min: Bartłomiej Gładkowicz (8-1, 3 KO, 3 SUB) pokonał Filipa Tomczaka (7-4-1 NC, 2 KO, 5 SUB) przez techniczny nokaut (prawy sierpowy i ciosy w parterze) w pierwszej rundzie. 
  • 3 x 5 min: Filip Lamparski (5-2, 3 KO) pokonał Marcina Skrzeka (6-3, 4 KO, 1 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów (29-8, 28-29, 29-28). 
Więcej o: