Wielki rewanż w Fame MMA. Do gry weszli Chalidow i były zawodnik UFC

Mateusz "Muran" Murański i Arkadiusz "Aroy" Tańcula zmierzyli się ze sobą podczas gali Fame MMA 10. Za niecałe dwa tygodnie dojdzie do rewanżu, przed którym wskazówki obu zawodnikom udzielają największe gwiazdy MMA.

Pierwsze starcie pomiędzy Arkadiuszem Tańculą i Mateuszem Murańskim odbyło się 15 maja tego roku na gali Fame MMA. Wówczas lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając dzięki jednogłośnej decyzji sędziów. Wysiłek jednak okupił omdleniem z wyczerpania, podczas gdy "Muran" nie mógł się pogodzić z tym werdyktem.

Zobacz wideo Błachowicz o porażce z Teixeirą: Zrobiło mi się ciemno przed oczami i klepałem

Wyraźny skutek porażki. Błachowicz spada w rankingu UFCOlbrzymi spadek Jana Błachowicza w rankingu UFC po porażce z Teixeirą

Cenne wskazówki dla "Aroya"

Taki obrót spraw spowodował, że organizatorzy gali uznali, iż najlepszym rozwiązaniem będzie organizacja rewanżowego starcia pomiędzy skonfliktowanymi zawodnikami. Od dłuższego czasu wiadomo, że "Muran" i "Aroy" zmierzą się 20 listopada w trójmiejskiej Ergo Arenie na gali Fame MMA 12.

Arkadiusz Tańcula przed tym pojedynkiem skorzystał z rad bardziej doświadczonych postaci z MMA. W klubie Grappling Kraków sparował z byłym zawodnikiem UFC Salimem Touahrim. "Tydzień zakończony mocnymi sparingami! - wiem, wiem zaraz ktoś napisze, że możesz trenować z Khabibem a to nie zrobi z Ciebie drugiego Nurmagomedova. Ale lepiej być najsłabszym okazem w stadzie rekinów niż najmocniejszym spośród płotek" - napisał na Instagramie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

 

"Muran" trenował z Chalidowem

Mateusz Murański z kolei miał przyjemność czerpania rad od Mameda Chalidowa, legendy MMA i aktualnego mistrza KSW w wadze średniej. "Bezcenne chwile i rady od mistrza Mameda Chalidowa" - podpisał zdjęcie, które zamieścił na Instastories.

instagram.com/stories/famemmatv/

Justin Gaethje i Michael Chandler po walce na UFC 268. Źródło: https://www.instagram.com/p/CV94ptKr2oQ/?utm_medium=share_sheetMnóstwo krwi w oktagonie. Obaj zawodnicy w szpitalu. Brutalna walka w UFC

Gala Fame MMA 12 rozpocznie się w sobotę 20 listopada o godzinie 20:00. Walką wieczoru będzie starcie Kasjusza Życińskiego z Marcinem Wrzoskiem. Wcześniej w akcji zobaczymy między innymi partnerkę Artura Szpilki Kamilę Wybrańczyk, Piotra Piechowiaka czy Krzysztofa Radzikowskiego.

Więcej o: