Wielki powrót "Diablo" Włodarczyka! Absolutny hit. "Możemy się smarować w ringu"

- Cały czas rozmawiamy z Andrzejem Wasilewskim na ten temat i podtrzymuję to, co powiedziałem: jestem za, uzgodnimy wagę i możemy się smarować w ringu. [...] Fajnie byłoby zmierzyć się najpierw z jednym, a potem z drugim - powiedział w rozmowie z TVP Sport "Diablo"Włodarczyk, odnosząc się do ewentualnych pojedynków z Arturem Szpilką i Łukaszem Rożańskim.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (59-4-1, 39 KO) wraca na ring po kilku miesiącach przerwy. Polski pięściarz na gali Challengers Boxing Night 3, która odbędzie się 6 listopada w Nowym Sączu, zmierzy się z Maximiliano Jorge Gomezem (29-5, 13 KO).

Zobacz wideo Co dalej z karierą Kownackiego? "Nie chciałbym widzieć, jak przegrywa przez nokaut"

Martyn Ford "Najstraszniejszy człowiek świata" kontra "Hulk"! Tego nie da się odwrócić

Byłego dwukrotnego mistrza świata w boksie czeka trudne zadanie, bo Argentyńczyk notuje fenomenalną serię. Nie przegrał ani jednego z 11 ostatnich pojedynków. Poprzednią walkę stoczył 12 lutego przeciwko Hectorowi Carlosowi Santanie.

Według mediów Włodarczyk najchętniej zmierzyłby się z którymś z polskich pięściarzy, a najczęściej padają nazwiska Artura Szpilki oraz Łukasza Różańskiego. Na takie powiązanie "Diablo" musi jednak jeszcze poczekać, ale w rozmowie z TVP Sport odniósł się do tego pomysłu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Włodarczyk o ewentualnych hitowych pojedynkach ze Szpilką i Rożańskim. "Cały czas rozmawiamy na ten temat"

- Cały czas rozmawiamy z Andrzejem Wasilewskim na ten temat i podtrzymuję to, co powiedziałem: jestem za, uzgodnimy wagę i możemy się smarować w ringu. W grę wchodzi także drugi polsko-polski pojedynek z Łukaszem Różańskim. Myślę, że nasza walka w Rzeszowie, który kocha boks, mogłaby odbić się głośnym echem. Fajnie byłoby zmierzyć się najpierw z jednym, a potem z drugim - powiedział Włodarczyk.

MMA-VIP 3 Jan Błachowicz jednoznacznie o kontrowersyjnej walce na gali Najmana

Ostatnia walka Polaka odbyła się w połowie lipca bieżącego roku. Pięściarz po problemach z prawem i pobycie w sanatorium wyszedł między liny na gali Knockout Boxing Night w Suwałkach i rozprawił się z Wadymem Nowopaszynem (6-3, 2 KO). Wygrał na punkty po ośmiu rundach (79-73, 80-72, 79-73).

Podczas najbliższej gali Challengers Boxing Night 3 zawalczą również inni pięściarze. Na gali w Nowym Sączu kibice będą mogli obejrzeć m.in. Łukasza Pławeckiego (3-0, 1 KO), Bartłomieja Szczęsnego (3-0-1, 1 KO), Kamila Gardzielika (13-0, 3 KO), Jana Czerklewicza (6-1, 2 KO), Mateusza Wojtasińskiego (1-0, 1 KO) czy Aleksandra Bereżewskiego (3-0, 3 KO).

Więcej o: