A jednak! Artur Szpilka nie ma dość. Jest nazwisko potencjalnego rywala

Choć po porażce z Łukaszem Różańskim wielu spodziewało się, że Artur Szpilka nie wróci już do ringu, to wciąż niewykluczony jest jego powrót do boksu. Informacje na ten temat przekazał promotor Eddie Hearn, który zdradził nazwisko jego potencjalnego rywala.

Sporo wskazywało na to, że porażka Artura Szpilki z Łukaszem Różańskim będzie jego ostatnim pojedynkiem bokserskim, po którym skupi się na innych zajęciach. Niewykluczone jednak, że sytuacja ulegnie zmianie i "Szpila" ponownie pojawi się w ringu.

Zobacz wideo Artur Szpilka szczerze: Jest problem. Głowa daje znać

Możliwy powrót Szpilki do ringu

Informacje na temat możliwego powrotu "Szpili" przekazała promotor Eddie Hearn w rozmowie z kanałem Pro Boxing Fans. Według niego 32-latek byłby dobrym rywalem dla Alena Babicia, który jak dotąd nie przegrał ani jednej walki i chciałby zmierzyć się z wielkim rywalem. - Chciałbym walczyć z Oscarem Rivasem o nowy pas WBC bridger, być może już teraz, w najbliższej walce - mówił Chorwat.

Hearn jest jednak zdania, że na taki pojedynek jest jednak nieco zbyt wcześnie. - Chciałbym go zobaczyć z gościem, z którym właśnie boksował Rivas, czyli Rozickim. Widziałbym go z mniejszymi rywalami, ale on chce Rivasa. Dobra walka, ale dla mnie Babić wciąż jest nowicjuszem w porównaniu z Rivasem... Szpilka. Takie nazwiska przychodzą mi do głowy, Mariusz Wach, twardy, 2 metry wzrostu - ocenił.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Artur Szpilka w MMA?

Po majowej porażce z Różańskim zaczęło się pojawiać sporo spekulacji, że w przypadku zakończenia przygody z boksem Szpilka mógłby wystąpić w KSW lub FAME MMA. Sprzyjać temu miałby między innymi fakt, że jego partnerka Kamila Wybrańczyk jest związana z federacją FAME. Wśród kandydatów, z którymi miałby walczyć pięściarz bardzo często przewijał się Kasjusz "Don Kasjo" Życiński.

- Nie no, przestań... Przestańcie. Jeżeli miałbym wrócić, choć nigdy nie mówiłem, że już skończyłem, to sportową walką. Z całym szacunkiem, ale chciałbym wrócić na walkę z jakimś bokserem - mówił Szpilka w rozmowie z ringpolska.pl.

Więcej o: