Pudzianowski przyjął wyzwanie Bombardiera! Może zmienić dyscyplinę

Mariusz Pudzianowski zmieni dyscyplinę i przejdzie na zapasy? Polski zawodnik MMA przyjął niecodzienne zaproszenie od swojego najbliższego rywala z Senegalu.

Podczas nadchodzącego KSW 64 Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Senegalczykiem Serginem Ousmanem Dią. Obaj zawodnicy mieli się zmierzyć blisko sześć miesięcy temu, jednak Dia wypadł z walki ze względu na zapalenie wyrostka robaczkowego. Po rekonwalescencji wrócił do treningów i zawalczy w sobotę 23 października. 

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Mariusz Pudzianowski zostanie zapaśnikiem? "Przyjmę chętnie!!!"

Wyzwanie polega na przyjeździe do Senegalu, gdzie Pudzianowski mógłby poznać dyscyplinę, którą wcześniej zajmował się Sergine Ousmane Dia. - Skoro ja przyjechałem teraz do Polski walczyć w MMA, zapraszam go w 2022 roku do Senegalu, żeby zobaczył nasze zapasy. Kto wie, może mógłby nawet zawalczyć? - powiedział Dia w rozmowie z "Polsatem Sport".

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Mariusz Pudzianowski odpowiedział w komentarzu: "Przyjmę chętnie!!! Lubie nowe wyzwania". Sergine Ousmane Dia, czyli Bombardier jest jedną z trzech legend zapasów w Senegalu. W dyscyplinie tej sięgał po tytuł mistrza świata w 2002 i 2014 roku, jednak od 2018 roku rywalizuje w MMA. Do tej pory stoczył dwa pojedynki i oba wygrał - z Amadou Papisem Konezem (72 sekundy, nokaut) i Danielem Podmore (59 sekund, nokaut). 

KSWWow! Tak wygląda "Bombardier" przed walką z Pudzianowskim. "Juras" aż się odsunął

Hitowe starcie w wadze superciężkiej będzie jednym z głównych podczas KSW 64. Gala odbędzie się w sobotę 23 października. Biorąc pod uwagę, że będzie to ósmy z dziewięciu pojedynków, najpewniej rozpocznie się około godziny 22:30 - 23:00. Zapraszamy do śledzenia informacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: