Polski mistrz uduszony! I to jak. Nie chciał klepać do końca! Jest nowy mistrz FEN

Marcin Wójcik stracił pas mistrzowski federacji FEN w wadze półciężkiej. Eder de Souza stał się nowym mistrzem, a Polaka pokonał przez duszenie. Wójcik nie chciał odklepać do samego końca.

To była pierwsza obrona pasa mistrzowskiego przez Marcina Wójcika. Polak zmierzył się z Brazylijczykiem w Szczecinie przy okazji gali Fight Exclusive Night 36. Walka była niezwykle wyrównana, obaj zawodnicy potrafili zamroczyć przeciwnika tak, by ten był sekundy od nokautu, ale Eder de Souza zakończył tę walkę w inny sposób. 

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Sędzia przerwał pojedynek w 2. rundzie, na niespełna trzy minuty przed jej końcem. Wtedy zawodnicy MMA od dłuższego czasu siłowali się na deskach, aż w końcu Eder de Souza zapiął brabo Wójcikowi, a ten starał się wydostać z silnego ucisku do samego końca. Finalnie mu się to nie udało i Polak stracił przytomność.

Marcin Wójcik stracił pas mistrzowski federacji FEN. Nowy mistrz wagi półciężkiej

Marcin Wójcik (MMA 14-8-0) był posiadaczem pasa mistrzowskiego od listopada 2020 roku. Wtedy na gali FEN 31 pokonał  Adama Kowalskiego przez techniczny nokaut, co pozwoliło mu uzyskać tytuł. Ostatnia walka z Souzą była jego ósmą porażką w oficjalnych walkach MMA. Wcześniej Wójcik przez wiele lat walczył dla innej polskiej organizacji KSW

- Generalnie końcówka. Liczy się końcowy wynik i to idzie w świat. Poza moją postawą wszystko grało, ale taki jest sport - powiedział na gorąco po walce Marcin Wójcik. 

 

Eder de Souza (MMA 19-7-0) z kolei wywodzi się z federacji UBA Fight, gdzie stoczył swoją pierwszą oficjalną walkę w 2010 roku. Od tego czasu "wędrował" po różnych organizacjach zajmujących się sportami walki. Poprzednia gal FEN odbyła się w czerwcu 2021 roku i to na niej został pobity rekord nokautu w historii polskiej organizacji. 17 sekund - tyle czasu potrzebował Patryk Duński (7-5-1), by znokautować Kamila Łebkowskiego (18-11) w pierwszej rundzie. 

Więcej o: