Joanna Jędrzejczyk odpowiada na krytykę. Zdradziła kiedy wróci do oktagonu

Wschodząca gwiazda UFC Marina Rodriguez zarzuciła ostatnio Joannie Jędrzejczyk, że ta unika kolejnych walk. Teraz Polka zdecydowała się odpowiedzieć na te oskarżenia i przy okazji zdradziła kiedy wróci do oktagonu.

Joanna Jędrzejczyk nie stoczyła żadnej walki od marca 2020 i gali UFC 248. Wówczas przegrała z Weili Zhang po kapitalnej walce o tytuł mistrzowski w walce słomkowej. Od tamtej pory Polka nie stoczyła żadnej walki, a w międzyczasie doznała kontuzji prawej nogi, na którą trzeba było założyć aż jedenaście szwów.

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Jędrzejczyk odpowiada na zarzuty. "Mam inne podejście do prowadzenia biznesu"

Tak długa przerwa Joanny Jędrzejczyk od występów w oktagonie UFC nie podoba się innym zawodniczkom. Jedna ze wschodzących gwiazd federacji Marina Rodriguez zaapelowała nawet ostatnio, aby usunąć Polkę z rankingu. - Joanna nie chce ze mną walczyć. Dlatego sądzę, że nie powinna znajdować się w rankingu UFC. Nie walczy i powinna zrobić miejsce dla tych dziewczyn, które walczą trzy razy w roku, by awansować w rankingu - powiedziała Rodriguez na konferencji prasowej po sobotniej walce podczas UFC Fight Night 194. Brazylijka pokonała podczas gali w Las Vegas Mackenzie Dem.

Na odpowiedź Jędrzejczyk na te słowne zaczepki nie trzeba było długo czekać. Polka zapewniła w rozmowie z TVP Sport, że nie zamierza kończyć kariery i, że prawdopodobnie już niedługo pojawi się w oktagonie. - Mam inne podejście do prowadzenia biznesu. Rozmowy na temat walk i negocjacje prowadzę z władzami UFC, a nie przez medialne przepychanki. Niektórzy, dostając do ręki mikrofon nie wiedzą, jak z niego skorzystać - powiedziała była mistrzyni.

Kiedy można się, więc spodziewać powrotu Joanny Jędrzejczyk? Polka zapewniła, że cały czas pozostaje w treningu i, że w styczniu wylatuje na Florydę, aby przygotowywać się do kolejnej walki. Zadeklarowała, że powinno do niej dojść w pierwszym kwartale 2022 roku.

Więcej o: