Rywalka krytykuje Joannę Jędrzejczyk. Chce usunięcia Polki z rankingu

Joanna Jędrzejczyk od ponad półtora roku nie stoczyła żadnej walki. Mimo tego nadal znajduje się bardzo wysoko w rankingu wagi słomkowej kobiet UFC, za co została ostro skrytykowana przez rywalkę, Marinę Rodriguez.

Joanna Jędrzejczyk nie stoczyła żadnej walki od marca 2020 i gali UFC 248. Wówczas przegrała z Weili Zhang po kapitalnej walce o tytuł mistrzowski w walce słomkowej. Od tamtej pory Polka nie stoczyła żadnej walki, a w międzyczasie doznała kontuzji prawej nogi, na którą trzeba było założyć aż jedenaście szwów.

Joanna Jędrzejczyk skrytykowana przez Marinę Rodriguez

Polkę ostro skrytykowała Marina Rodriguez. - Joanna nie chce ze mną walczyć. Dlatego sądzę, że nie powinna znajdować się w rankingu UFC. Nie walczy i powinna zrobić miejsce dla tych dziewczyn, które walczą trzy razy w roku, by awansować w rankingu - powiedziała Rodriguez na konferencji prasowej po sobotniej walce podczas UFC Fight Night 194. Brazylijka pokonała podczas gali w Las Vegas Mackenzie Dem.

Joanna Jędrzejczyk nie walczyła od ponad półtora roku, jednak to nie przeszkadza, aby Polka nadal znajdowała się na 3. pozycji w rankingu wagi słomkowej. Przed nią znajduje się tylko mistrzyni Rose Namajunas i Weili Zhang. Marina Rodriguez jest aktualnie na 7. pozycji.

Joanna Jędrzejczyk to była mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Polka utrzymywała ten tytuł w latach 2015-2017 i nie ukrywa, że nadal jest gotowa, by ponownie walczyć o tytuł. Niewykluczone, że w najbliższym czasie Jędrzejczyk zmierzy się ze zwyciężczynią rewanżowego starcia o pas między Namajunas i Zhang, do którego dojdzie już 6 listopada na gali UFC 268.

Więcej o:
Copyright © Agora SA