Wielki hit KSW potwierdzony! Mamed Chalidow kontra Roberto Soldić

Podczas gali KSW 64, która odbędzie się 23 października kibice dowiedzą się kiedy i gdzie dojdzie do pojedynku dwóch wielkich gwiazd - Mameda Chalidowa i Chorwata Roberto Soldicia. Starcie zostało już potwierdzone, a obecnie trwa ostatnia faza ustalania szczegółów.

Mamed Chalidow jest zdecydowanie największą gwiazdą w historii organizacji KSW. Podczas swojej 15-letniej drogi trzykrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie, a także jest aktualnie panującym mistrzem kategorii średniej. Nie bez powodu nazywany jest więc "królem KSW".

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Sylwester WardęgaTo koniec. Sylwester Wardęga rezygnuje. I ujawnia, na co choruje

Mamed Chalidow, czyli legenda KSW

Pierwszy pas za triumf w kategorii półciężkiej zawodnik Arrachionu Olsztyn wywalczył już w 2009 roku. W 2015 roku z kolei pokonał Michała Materlę, co pozwoliło mu zasiąść na tronie wagi średniej. Po trzech latach zwakował tytuł, ale w październiku 2020 roku ponownie pojawił się w akcji i w ciągu zaledwie 36 sekund znokautował Scotta Askhama, ponownie sięgając po pas.

Zwycięstwo nad angielskim zawodnikiem było jednym z historycznych momentów w KSW. Nokaut w wykonaniu Chalidowa na stałe zapisał się w historii organizacji. Łącznie w całej karierze 41-latek wygrał aż 44 razy, z czego 31 z nich kończył przez nokauty lub poddania.

Wielka kariera Roberto Soldicia

Najbliższym przeciwnik Chalidowa słusznie jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w całej Europie. Roberto Soldić wypracował sobie taką opinię po wielu znakomitych zwycięstwach, które zazwyczaj kończył efektownymi nokautami.

Norman Parke vs Popek na FAME MMA?"Popek" dostał ofertę hitu na FAME MMA! "Nie bój się, zróbmy to"

Już w pierwszym starciu dla KSW Chorwat absolutnie zdominował Borysa Mańkowskiego, sięgając po pas i stając się drugim najmłodszym czempionem w historii organizacji. Soldić przystąpi do walki z Chalidowem po serii sześciu kolejnych zwycięstw, z czego pięć kończył nokautami. Łącznie przez całą karierę Soldić aż 16 razy pokonywał rywali za pomocą uderzeń i kopnięć.

Więcej o: