To już pewne. Fame MMA znalazło swojego Pudzianowskiego. "Wiadomo, o co chodzi"

Fame MMA znalazło swojego Mariusza Pudzianowskiego. Na 12. odsłonie wydarzenia, w którym biją się celebryci, po raz pierwszy w karierze do oktagonu wejdzie były strongman.

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca galę Fame MMA 11. Władze federacji Wojciech Gola i Michał "Boxdel" Baron ogłosili kilku nowych zawodników, którzy będą walczyć w następnych edycjach sportów walki. Pojawili się między innymi youtuber Sergiusz "The Nitrozyniak" Górski czy raper Sergiusz "Sarius" Golling. Debiutów nie zabraknie także na sobotnim wydarzeniu, gdzie walczył będzie Krzysztof Radzikowski. 

Zobacz wideo "Spojrzałem na twarz Jurasa i mówię: Boże, jaka to była ostra jatka" [Kulisy walki]

Radzikowski w Fame MMA niczym Pudzianowski w KSW? Kolejny strongman wchodzi do oktagonu

- Czemu MMA? Czy śladami Mariusza Pudzianowskiego? Dwa lata temu przestałem dźwigać ciężary zawodowo w zawodach Strongman. No i coś w życiu trzeba robić. A chciałem dalej pozostać w reżimie treningowym. Fajnie było schudnąć 30 kg. Zrobiła się lepsza forma i sylwetka. Można teraz popróbować swoich sił, a przy okazji to wiadomo o co chodzi - powiedział Radzikowski. Nie trudno się domyślić, że "chodzi" o pieniądze. Federacja Fame MMA słynie z tego, że proponuje swoim zawodnikom ogromne zarobki. Dotyczy to szczególnie tych, których walka generuje duże zainteresowanie publiczności.

Mariusz Pudzianowski pierwszą oficjalną walkę stoczył w grudniu 2009 roku. Wtedy były strongman otrzymał szansę od polskiej federacji KSW. Na warszawskim Torwarze zmierzył się z Marcinem Najmanem, którego pokonał w 43 sekundy. Jak będzie wyglądała pierwsza walka Radzikowskiego?

- Zobaczycie. Na początku trenowało mi się gorzej, bo była większa waga. Wagę się zrzuciło, to coś tam się robi. Niedługo będę się mógł pochwalić tym, co potrafię. Ogólnie jestem sympatyczny i niegroźny, ale jak ktoś mnie zdenerwuje, to będę dymił - dodał Radzikowski.

Fame MMA 12 zaplanowano w listopadzie. Wcześniej, bo już 2 października odbędzie się 11. gala tej federacji. Oto karta walk:

  • Norman Parke - Borys Mańkowski (Dirty Boxing - 15 minut bez rund) - walka wieczoru
  • Sylwester Wardęga - Wojtek "Oj Wojtek" Przeździecki
  • Mikołaj "Mixer" Magdziarz - Piotr "Popo" Węgrzyn
  • Michał "Boxdel" Baron - Maksym "Maksymalnie" Ziółkowski
  • Norbert "Smolasty" Smoliński - Piotr "Miły Pan" Kołaczyński
  • Filip "Filipek" Marcinek - Amadeusz "Ferrari" Roślik
  • Arkadiusz "Aroy" Tańcula - Marcin Malczyński
  • Karolina "Way Of Blonde" Brzuszczyńska - Patrycja Wieja
  • Krystian "Krycha" Wilczak - Aleksandr "Sasha" Muzheiko
  • Piotr "Szeli" Szeliga - Krzysztof "Fericze" Ferenc
Więcej o:
Copyright © Agora SA