Jest nowy termin walki Kossakowski - Kapela. "Dla Ciebie zrobię wyjątek"

Zapowiada latem walka pomiędzy publicystami Ziemowitem Kossakowski a Jasiem Kapelą odbędzie się nie jesienią tego roku, a pod koniec stycznia 2021 roku. - Myślę, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni zwołamy konferencję prasową, ogłosimy jej [fundacji] powstanie, a potem będziemy podawali szczegóły walki - powiedział Paweł Jóźwiak, który będzie odpowiadać za całe przedsięwzięcie.

Z roku na rok wzrasta w Polsce popularność tzw. freak fightów, czyli walk osób, które nie mają doświadczenia w sportach walki. Na licznych galach MMA występują już nie tylko byli sportowcy, ale także celebryci czy youtuberzy. Nowa organizacja powstająca przy współudziale federacji FEN MMA zorganizuje walkę publicystów politycznych Ziemowita Kossakowskiego z Jasiem Kapelą. Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że ma do niej dojść nie tak jak zapowiadano jesienią tego roku, w styczniu 2021 roku. 

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Walka Kossakowski - Kapela przełożona na przyszły rok. Jest dokładny termin 

Po raz pierwszy o pojedynku Kossakowskiego z Kapelą zrobiło się głośno w lipcu tego roku, kiedy to obaj panowie obrzucali się wyzwiskami w mediach społecznościowych. - Po 30 sekundach będziesz leżał na glebie, a po minucie będę zjadał resztki Twojego styranego serducha. Tak, jestem weganinem, ale dla Ciebie zrobię wyjątek - pisał wtedy lewicowy publicysta Jaś Kapela. 

Mariusz Pudzianowski i Bombardier"Sra***a". Mariusz Pudzianowski komentuje swoją hitową walkę na KSW

W tamtym okresie nie pojawiły się jednak informacje na temat konkretnego terminu walki, a później temat ucichł. Pojedynek miał odbyć się jesienią tego roku, ale termin ten jest nieaktualny. Wirtualnemedia.pl dotarły jednak do tego, że walkę ma zorganizować Paweł Jóźwiak będący prezesem FEN MMA. Pojedynek publicystów odbędzie się jednak pod szyldem innej organizacji. - Nazwa nowej fundacji, która ma ją organizować, jest w tej chwili w procesie rejestracji. Myślę, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni zwołamy konferencję prasową, ogłosimy jej powstanie, a potem będziemy podawali szczegóły walki - zdradził Jóźwiak. Gala, na której ma dojść do zapowiadanej walki, ma odbyć się 29 stycznia w Warszawie lub Trójmieście. 

Były piłkarz Legii Warszawa założy rękawice! Ależ debiut się szykujeByły piłkarz Legii Warszawa założy rękawice! Ależ debiut się szykuje

Jaś Kapela to poeta, a także lewicowy aktywista i publicysta, który jest związany z Wydawnictwem Krytyka Polityczna. Ziemowit Kossakowski jest dziennikarzem i youtuberem, który w przeszłości startował z listy PiS-u w wyborach samorządowych. Ma za sobą także współpracę z TVP Info. 

Więcej o: