Były mistrz KSW chce się bić z Pudzianowskim! "To byłaby jedna z największych walk w historii"

Fernando Rodrigues Jr. (12-7), były mistrz KSW, rzuca wyzwanie Mariuszowi Pudzianowskiemu. - Byłaby to jedna z największych walk w historii KSW - mówi Brazylijczyk.

Mariusz Pudzianowski ma 44 lata i jest już na ostatniej prostej swojej przygody w MMA. Ale nie ma drugiego tak pracowitego zawodnika jak Pudzian, który próbuje wycisnąć maksimum ze swojej kariery. W tym roku stoczy aż trzy pojedynki. W marcu zmierzył się z Nikolą Milanoviciem, który w ostatniej chwili zastąpił chorego "Bombardiera". Trzy miesiące później Pudzianowski gładko pokonał Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego. W grudniu postara się o swoje 16. zwycięstwo w karierze (na koncie ma też siedem porażek). Kto będzie jego rywalem? Wciąż nie wiadomo. Ale chętnych nie brakuje.

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Jednym z nich jest 34-letni Brazylijczyk - Fernando Rodrigues Jr. (12-7). - Hej, wielcy szefowie, zaszczytem byłoby zmierzyć się z polską legendą: Mariuszem Pudzianowskim. Zróbmy to, byłaby to jedna z największych walk w historii KSW. Pierwszy, brazylijski mistrz wagi ciężkiej kontra wielokrotny czempion sportów siłowych, świetny zawodnik oraz polski idol - napisał był mistrz KSW.

 

W 2016 roku Fernando poradził sobie z Karolem Bedorfem (15-5), rozbijając Polaka w drugiej rundzie. Tym samym został mistrzem wagi ciężkiej, ale pas stracił niespełna pół roku później, gdy przegrał z Marcinem Różalskim (7-4). Padł po ciosie zaledwie po 16 sekundach od rozpoczęcia pojedynku.

Brazylijczyk przegrał aż cztery z pięciu ostatnich walk.

Karta walk KSW 64

Walka wieczoru | Main Event

Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs. TBA

Walka o pas wagi koguciej | Bantamweight Championship Bout

  • 61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs TBA
  • 65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)
  • 52,2 kg/115 lb: Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs TBA
Więcej o: