Miał walczyć w KSW, a nagle podbija UFC! "Dajcie mi Paulo Costę"

Miał zostać mistrzem KSW, ale nawet nie zadebiutował w Polsce. Teraz staje przed szansą podboju UFC. Albert Duraev (14-3) wygrał kolejną walkę i rzucił wyzywanie największym gwiazdom amerykańskiej federacji.

Przypomnijmy: kilkanaście miesięcy temu KSW ogłosiło hitowy transfer. Kontrakt z polską federacją podpisał Albert Duraev, były mistrz bardzo silnej czeczeńskiej organizacji ACA. Problem w tym, że nie zdążył nawet zadebiutować w KSW. Najpierw przeszkodziła w tym pandemia, przez którą Martin Lewandowski i Maciej Kawulski odwołali gale. Następnym problemem był fakt, że Duraev nie chciał się mierzyć z przedstawionymi mu zawodnikami. Nie doszło do walki z Mamedem Chalidowem, bo Duarev stwierdził, że traktuje Mameda jako idola i starszego brata. Duraev nie chciał też konfrontacji z Roberto Soldiciem, więc ostatecznie polubownie rozwiązał kontrakt z KSW. Teraz chce podbić UFC.

Zobacz wideo Wielkie odrodzenie. Bohater meczu Polska-Rosja

Łukasz Brzeski podpisał kontrakt z UFCPolak zrobił furorę w UFC i dostał kontrakt! Tak zareagował na decyzję [WIDEO]

Duraev wystąpił na gali Contender Series, którą organizuje Dana White, szef UFC. Reprezentant Rosji już w pierwszej rundzie pokazał próbkę swoich zapaśniczych i parterów umiejętności, gdy z łatwością poddał Caio Bittencourta.

Dzięki wygranej podpisał kontrakt z UFC. - Dana, podobało ci się? Jeśli tak, to daj mi bardzo dobry kontrakt. Zmiażdżę każdego! Dajcie mi Paulo Costę, dajcie mi Marvina Vettoriego, nie ma problemu. Rozniosę każdego. Nawet Israela - powiedział Duraev, wyzywając gwiazdy kategorii średniej. 

Costa ma 30 lat i na koncie 14 walk, z czego wygrał 13. Już 23 października zmierzy się właśnie z Vettorim, którego rekord to 17-15-1.

Z kolei Israel Adesanya, niedawny rywal Jana Błachowicza, to zawodnik, którego pokonał tylko Polak. W wadze do 84 kg jednak nikt nie dał razy zaskoczyć Nigeryjczyka.

Problemy polskiego judoWielka afera w polskim związku. Kluby-widma miały głosować. "To żenujące. Jest mi wstyd"

Podczas gali Contender Series walczył też Łukasz Brzeski. Polski ciężki pokonał Dylana Pottera i podpisał kontrakt z UFC.

Więcej o: