Polak zrobił furorę w UFC i dostał kontrakt! Tak zareagował na decyzję [WIDEO]

Kolejny Polak w UFC! Łukasz Brzeski, zawodnik wagi ciężkiej, dzięki wygranej walce z Dylanem Potterem podpisał kontrakt z amerykańską federacją.

Contender Series to gale, na których można się na tyle wypromować, by podpisać kontrakt z UFC. Podczas gali w Las Vegas przeciwnikiem Łukasza Brzeskiego był Dylan Potter. Polak był w dobrej formie. W końcu 28-latek nie przegrał od sześciu starć. Pięć wygrał, a walkę z Michałem Kitą zremisował. Teraz przedłużył serie do siedmiu walk bez porażki.

Zobacz wideo "Jak trafisz, to dobijaj, dobijaj. Jak dusisz, to do nieprzytomności". Kulisy hitowej walki KSW 63

Problemy polskiego judoWielka afera w polskim związku. Kluby-widma miały głosować. "To żenujące. Jest mi wstyd"

Od razu po pierwszym gongu Potter rzucił się na rywala. Były zawodnik Babilon MMA odpowiadał jednak niskimi kopnięciami. W pewnym momencie walka przeniosła się do parteru, gdy Polak obijał rywala. Amerykanin w końcu się wyrwał i walka wróciła do stójki.

W drugiej rundzie Brzeski nadal przeważał. I to jeszcze bardziej. Wyprowadzał więcej ciosów i wywierał nieustanną presję na Potterze. Pojedynek wygrał jednak dopiero w trzeciej rundzie, gdy zaczął dusić rywala. Niestety, można mieć wątpliwości, czy sędzia zbyt wcześnie nie przerwał walki. Amerykanin na pewno był rozczarowany decyzją arbitra ringowego.

Awantura z udziałem Conora McGregoraAwantura na gali MTV. Conor McGregor starł się z raperem. "Nawet go nie znam"

Brzeski w UFC. Polak zachwycony

- Dam mu szansę! Dam mu szansę w UFC! Witamy cię Łukasz - powiedział Dana Whita, szef UFC i organizator gali w Las Vegas.

29-letni Brzeski mierzy 193 cm i waży około 107 kg. Na swoim koncie ma 10 walk, z czego przegrał tylko raz, gdy w 2017 roku lepszy okazał się Grzegorz Cieplinski. W dywizji ciężkiej UFC Brzeski spotka rodaka. Jednym z czołowych zawodników królewskiej kategorii jest Marcin Tybura.

Polscy kibice nie mogą się doczekać październikowej gali, na której Jan Błachowicz (28-8, 8 KO, 9 SUB) będzie bronił pasa. Rywalem Polaka jest doświadczony Glover Teixeira (31-7, 18 KO, 9 SUB). Na tej gali Tybura zmierzy się z Aleksandrem Wołkowem (33-9, 22 KO, 3 SUB).

Więcej o: