KSW ogłosiło rywala Kołeckiego, a kibice się śmieją. "Jaja sobie robicie?"

Ich konflikt trwa od kilku lat, ale dopiero 17 lipca zostanie rozwiązany w klatce. Rywalem Szymona Kołeckiego (9-1, 8 KO) w walce wieczoru gali KSW 62 będzie Akop Szostak (4-3, 3 KO). Kibice są zawiedzeni, bo zdecydowanym faworytem jest były mistrz olimpijski.

Szymon Kołecki ma na koncie dziesięć walk i aż dziewięć wygranych. W KSW stoczył trzy pojedynki. Złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów wypunktował Martina Zawadę, znokautował Damiana Janikowskiego i pokonał Mariusza Pudzianowskiego, który doznał kontuzji. W całej karierze 39-letni Kołecki wygrał osiem walk przez nokaut.

Zobacz wideo "Szykowałem się do ślubu i zostałem zatrzymany. Zrujnowano mi życie". 14 miesięcy koszmaru

32-letni Akop Szostak wraca do KSW po wygranej na gali EFM Show, gdzie pokonał przez nokaut w kulturystę Radosława Słodkiewicza. Fani KSW mieli okazję zobaczyć reprezentanta WCA Fight Team na galach KSW 49 i KSW 45. Podczas tego pierwszego wydarzenia lepszy okazał się Erko Jun, a debiutanckie starcie Szostaka w KSW zakończyło się wynikiem no contest. Warszawianin ma na koncie cztery zwycięskie walki, z których trzy wygrywał przez nokaut. Akop aż trzy razy przegrał. Oprócz Juna, lepsi okazali się: Tyberiusz Kowalczyk i Martin Chudej.

Jeremiah WellsBrutalny nokaut podczas gali UFC. Ależ debiut Jeremiaha Wella [WIDEO]

Kołecki - Akop. Kibice są rozczarowani. "Jaja sobie robicie?"

O starciu Akopa z Kołeckim mówiło się od dawna, bo zawodnicy za sobą nie przepadają. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że wynik tej walki jest już znany przed pierwszym gongiem. Kołecki bez większych kłopotów odprawiał rywali, którzy są co najmniej o klasę lepszymi wojownikami niż Akop, który wywodzi się z kulturystyki. 

FENBłyskawiczny nokaut na gali FEN 35. Rekord!

Więcej o: