Pudzianowski opublikował emocjonalny wpis po walce. "To jest lepsze niż wygrana"

Mariusz Pudzianowski wygrał z Łukaszem Jurkowskim na gali KSW 61. "Nadal zostajemy kolegami i pomagamy sobie na treningach. To jest lepsze niż ta wygrana!" - napisał były strongman po walce.

Na gali KSW 61 odbyła się długo oczekiwana walka Mariusza Pudzianowskiego (15-7, 1 NC) z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim (17-12). Pojedynek zakończył się w trzeciej rundzie wygraną "Pudziana", który zmęczył rywala serią ciosów w parterze. 

Pudzianowski z wymownym wpisem. "To jest lepsze niż ta wygrana" 

Walka wywoływała wiele emocji, zwłaszcza że obaj zawodnicy znają się dobrze i od lat wspólnie trenują. Wiele osób miało wątpliwości, czy zawodnicy będą walczyć na poważnie. Tuż po pojedynku rozemocjonowany Pudzianowski mówił, że obaj zawodnicy "zamknęli pyski klakierom, którzy mówili, że idziemy się popieścić". 

Marcin Tybura nokautuje Walta HarrisaPiorunujący nokaut Marcina Tybury na UFC! Cudowna seria zwycięstw Polaka [WIDEO]

Kilka godzin po walce Mariusz Pudzianowski opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym nawiązał do zażyłych relacji, które łączą zawodników. "Nadal zostajemy kolegami i pomagamy sobie na treningach. To jest lepsze niż ta wygrana! Dziękuję Juras za dobrą, wymagająca walkę" - napisał na Instagramie.

 

Mariusz Pudzianowski wygrał w KSW trzecią walkę z rzędu. Wcześniej były strongman pokonał Erko Juna i Nikolę Milanovicia. Dla "Jurasa" był to powrót do klatki po ponad dwóch latach. Wśród fanów KSW pojawiły się głosy, że porażka z Pudzianowskim była pożegnaniem Jurkowskiego z zawodowym sportem, ale sam zawodnik nie zadeklarował, że kończy karierę. - Chciałem innego końca, ale to jest taki sport. Dostałem odpowiedź na pewne pytania. Nie żegnam się jednak, bo przecież już raz się żegnałem, a wróciłem - mówił Jurkowski po walce. 

Walka Pudzianowski - JurkowskiPudzianowski wygrywa z Jurkowskim przez TKO! "Zamknęliśmy pyski klakierom"