Piorunujący nokaut Marcina Tybury na UFC! Cudowna seria zwycięstw Polaka [WIDEO]

Marcin Tybura wygrał piątą walkę z rzędu w UFC. Polak przez techniczny nokaut pokonał w pierwszej rundzie Walta Harrisa na gali UFC Vegas 28.

- Harris wkłada wiele sił na początku walki, a potem jest zmęczony. Najniebezpieczniejszy jest w pierwszej rundzie. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby skończyć go w stójce – mówił przed walką z Waltem Harrisem Marcin Tybura w podcaście "Just Scrap Radio". Jak się okazało, Polak bardzo dobrze przeczytał rywala, choć jego plan A na tę walkę nie do końca wypalił.

Zobacz wideo Jurkowski: Mariusz mówił do mnie, żebym się poddał, bo mi łeb rozbije

Mimo że pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie, to kibice obejrzeli niesamowity zwrot akcji. W pierwszej połowie walki to Harris był zdecydowanie lepszy. Amerykanin od razu ruszył na Polaka i w stójce zasypywał go ciosami. Tybura chwiał się na nogach i ratował się klinczem. Wydawało się, że kwestią czasu jest szybki i ciężki nokaut.

Czy Iga Świątek gra żółtą, czy zieloną piłką? Biała już dawno zaczęła sprawiać problemyCzy Iga Świątek gra żółtą, czy zieloną piłką? Biała już dawno zaczęła sprawiać problemy

Marciny Tybura wygrał piątą walkę z rzędu. Walka o pas coraz bliżej

I tak też się stało, ale sensacyjnie to Tybura był jego autorem. W połowie rundy Tybura zdołał sprowadzić rywala do parteru i zajść za plecy Harrisa. Stamtąd Polak bezlitośnie go obijał, aż sędzia przerwał walkę. Ta trwała cztery minuty i sześć sekund. – Jestem zaskoczony, że mój przeciwnik nie nauczył się, że burza już na mnie nie działa – powiedział po walce Tybura, cytowany przez UFC.

Dzięki tej wygranej Tybura zanotował kolejny awans w rankingu wagi ciężkiej UFC. Jego rywal był wyżej notowany, zajmował 8. miejsce. Tybura znajdował się trzy pozycje niżej. Ponadto Tybura dostał bonus od federacji w wysokości 50 tysięcy dolarów za występ wieczoru. Jak pisze federacja na swojej stronie internetowej, dla Tybury to było piąte zwycięstwo z rzędu. Taką serią może pochwalić się jeszcze jedynie Francis Ngannou, czyli mistrz w tej kategorii. W wadze ciężkiej jedynie 7% zawodników zdołało kiedykolwiek wygrać pięć walk z rzędu.

To zwycięstwo przybliża Tyburę do walki o pas, choć będzie musiał na nią jeszcze zaczekać. Teraz Polak liczy na starcie z kimś z pierwszej piątki rankingu. Jego obecny bilans to 22 wygrane i sześć porażek. W UFC od 2016 roku stoczył 14 pojedynków i wygrał dziewięć z nich.

Shelly-Ann Fraser-Pryce osiąga rewelacyjny wynik na 100 metrówHistoryczny wynik na 100 m! Od 33 lat żadna kobieta nie pobiegła szybciej! [WIDEO]

Więcej o: