Chabib nie chciał zarobić 100 mln dolarów! "Obiecał mamie i dotrzymał słowa"

- Chabib Nurmagomiedow otrzymał ofertę w wysokości stu milionów dolarów, aby zawalczyć z Floydem Mayweatherem Juniorem - zdradził w podcaście Mike'a Tysona Ali Abdelaziz, agent byłego mistrza UFC.

Chabib Nurmagomiedow ogłosił zakończenie kariery 24 października 2020 roku, zaraz po zwycięskiej walce z Justinem Gaethje. Powodem, dla którego niepokonany mistrz UFC w wadze lekkiej, podjął taką decyzję, była śmierć ojca, który był przy nim przez całą karierę. Chabib obiecał matce, że już nigdy nie wróci do klatki.

Zobacz wideo "Jan Błachowicz jest dużym kłopotem dla UFC. Ale ta walka to strzał w dziesiątkę"

W Kirgistanie, na gali MMA, mogło dojść do tragedii"Tak się zabija ludzi. To było straszne". Do akcji wkroczył sędzia [WIDEO]

Chociaż od decyzji Nurmagomiedowa minęło ponad pół roku, to plotki łączące go z powrotem pojawiają się niemal co tydzień. Na początku grudnia do sprawy odniósł się sam zawodnik. - Powiedziałem, że kończę, więc to oznacza koniec. Najprawdopodobniej jednak Dana White (prezydent UFC - red.) zaproponuje mi powrót i spore pieniądze. Jeśli byłoby to na przykład 100 milionów dolarów, to trudno byłoby podjąć decyzję - mówił Nurmagomiedow.

W UFC to jednak pieniądze nieosiągalne. Za ostatnią walkę z Gaethje Nurmagomiedow miał zarobić sześć milionów dolarów oraz 90 tysięcy dolarów premii. Co innego w boksie, gdzie pieniądze są nieporównywalnie większe. Jeśli wierzyć słowom agenta Nurmagomiedowa, Rosjanin otrzymał taką ofertę za walkę z byłym mistrzem świata w boksie, Floydem Mayweatherem Jr. 

Marcin NajmanMarcin Najman wraca i podał rywala. "Twoja gaża 100 tysięcy. 120 sekund i po tobie"

- Jeśli nie wierzysz, to zapytaj Floyda. Możesz wszystkich pytać i każdy potwierdzi, że Chabib odmówił. Obiecał mamie i chce dotrzymać słowa. Chabib powiedział, że: "pochodzi z kultury muzułmańskiej, gdzie bardzo się szanuje matki. Nie można pójść do nieba bez pozwolenia naszej matki" - zdradził w podcaście Mike'a Tysona Ali Abdelaziz, agent byłego mistrza UFC.

Już było takie starcie

Gdyby doszło do pięściarskiego pojedynku Nurmagomiedowa z Mayweatherem Jr, byłoby to drugie takie starcie w historii. W sierpniu 2017 roku były mistrz UFC w wadze lekkiej, Conor McGregor, walczył właśnie z Mayweatherem Jr. Pojedynek zakończył się zwycięstwem byłego pięściarza. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie. Teraz jednak trudno wierzyć, że Chabib wróci.

Więcej o: