Sensacyjny werdykt po skandalu w walce Don Kasjo z Parkiem. Sędzia Jankowiak punktuje

Nie milkną echa skandalu, jaki wybuchł po walce wieczoru podczas gali FAME MMA 10. Znany sędzia Leszek Jankowiak podzielił się opinią na jej temat w rozmowie z "Super Expressem".

Wiele emocji wzbudził werdykt sędziów po walce wieczoru podczas gali FAME MMA 10. Norman Parke pokonał w niej na punkty Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego. Po jej zakończeniu wybuchł jednak skandal. Jeden z włodarzy federacji Michał "Boxdel" Baron wyszedł na środek ringu i ogłosił, że nie zgadza się z werdyktem sędziów. Zgłoszono protest, ale wielu fanom nie spodobało się zachowanie współwłaściciela FAME MMA

Zobacz wideo "Zdobycie pasa Fame MMA nie jest moim fanatycznym celem. Najtrudniejsza jest walka z samą sobą"

Kajusz 'Don Kasjo' Życiński - Norman Parke na FAME MMA 10"Don Kasjo" chce zmiany werdyktu i atakuje sędziów. "Miałem taką refleksję"

Znany sędzia punktuje walkę "Don Kasjo" - Parke. Niespodziewany wynik

Znany sędzia Leszek Jankowiak wypunktował na łamach "Super Expressu" pojedynek Życińskiego z Parke. Z jego ocen także wynika, że to "Don Kasjo" nieznacznie zwyciężył. Arbiter ocenił, że Polak wygrał trzy z pięciu runda, co przełożyłoby się na wynik 48:46 dla niego. Sędzia ocenił jednak I rundę jako wyrównaną. 

- Te ujęcia z kamery znad oktagonu są beznadziejne pod kątem oceny tego, co się dzieje. Według zasad boksu zawodowego niedopuszczalne w walce byłoby takie notoryczne pchanie głową. Dostałby -1 wcześniej, tutaj dostał w momencie moim zdaniem całkowicie przypadkowego zderzenia głowami. Ale rozumiem, że w tej formule chodzi o coś zupełnie innego. Gdyby pierwsza runda poszła w drugą stronę, byłby remis 47:47 - powiedział Leszek Jankowiak.

Kolejna gala FAME MMA 11 odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. W trakcie sobotniej gali ogłoszono, że jedną z nowych postaci w oktagonie będzie między innymi raper Norbert "Smolasty" Smoliński. 

Artur Szpilka, Kamila WybrańczykArtur Szpilka komentuje porażkę partnerki. "Do roboty skarbie"

Więcej o: