Sensacyjny nokaut w walce o pas! Nowy mistrz UFC w wadze lekkiej [WIDEO]

Charles Oliveira (31-8, 9 KO) został mistrzem UFC w wadze lekkiej! W walce wieczoru na gali UFC 262 Brazylijczyk pokonał Michaeala Chandlera (22-6, 10KO) przez nokaut techniczny. To jego dziewiąta wygrana z rzędu w amerykańskiej federacji.

W drugiej rundzie Charles Oliveira znokautował Michaela Chandlera w walce wieczoru o wakujący pas mistrzowski w wadze lekkiej UFC. Brazylijczyk najpierw chybił prawym sierpowym, ale kolejny cios lewą ręką trafił prosto w szczękę Amerykanina. Chandler stracił równowagę, a Oliveira poszedł za ciosem i wyprowadził serię ciosów na głowę przeciwnika. Ostatecznie "złapał" 35-latka przy siatce kończąc tę walkę

Zobacz wideo "Zdobycie pasa Fame MMA nie jest moim fanatycznym celem. Najtrudniejsza jest walka z samą sobą"

UFC 262. Sensacyjny nokaut w walce wieczoru, a na początku to mistrz mógł stracić szansę na mistrzostwo

Pierwsza runda starcia o tytuł mistrza UFC wagi lekkiej miała wiele zwrotów. Już na samym początku walki Oliveira zadał serię mocnych lowkicków. Przez moment starcie toczyło się w parterze, później Brazylijczyk był w uchwycie rywala, jednak Chandler zdołał wyjść z opresji. Zawodnicy wrócili do stójki. Oliveira ponownie próbował osłabić rywala kopnięciami, a Amerykanin odpowiedział serią ciosów, którą mógł zakończyć walkę. 

Chandler po powrocie do stójki trafił Oliveirę prawym sierpowym powalając 31-latka na kolana. Próbował zakończyć walkę wykonując serię ciosów na głowę przeciwnika, ale sędzia nie przerwał starcia. Ostatecznie na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej rundy Brazylijczykowi udało się wyswobodzić i odczekać do kolejnej rundy. 

Ostatecznie walka zakończyła się zwycięstwem Charlesa Oliveiry. Brazylijczyk przejął pas mistrzowski wagi lekkiej po Chabibie Nurmagomediowie, który zakończył karierę. Warto dodać, że Oliveira ustanowił także nowy rekord walk zakończonych przed czasem w UFC. Obecnie 31-latek ma ich na swoim koncie 17.  

Więcej o: