Czerwona maska na twarzy! Rywal zalał się krwią, ale chciał walczyć dalej

Mateusz "Niedźwiedź" Kopeć efektownie otworzył piątą galę Gromdy, turnieju na gołe pięści. Wraz z Damianem "Góralem" Górskim, który choć chciał dalej walczyć, sędzia mu na to nie pozwolił.

- Pewnie, że mnie tutaj jeszcze zobaczycie - mówił po walce Damian "Góral" Górski, ale to on przegrał pierwszą z czterech super walk na piątej gali Gromdy. Choć wcale przegrać nie chciał i może by nie przegrał, gdyby nie sędzia, który w trzeciej rundzie - widząc zakrwawioną twarz "Górala" - przerwał pojedynek. - To jest czerwona maska na twarzy, bardzo poważne rozcięcie. I to jest chyba koniec pojedynku - wróżyli komentatorzy jeszcze przed decyzją sędziego. - Daliśmy dobrą walkę, "Góral" też mnie podłączył, trafił mocno dwa razy - powiedział później Mateusz "Niedźwiedź" Kopeć.

Zobacz wideo Szpilka i Różański spojrzeli sobie w oczy. "To nie było zdenerwowanie"

Krzysztof 'Diablo' Włodarczyk już na wolności. 'Na początku moje dziecko się mnie bało'Krzysztof "Diablo" Włodarczyk już na wolności. "Moje dziecko się mnie bało"

Organizatorzy na piątek przygotowali siedem walk turniejowych (ćwierćfinały, półfinały i finał), w których udział weźmie ośmiu zestawionych zawodników. Pary wylosowano w trakcie czwartkowego ważenia. Dodatkowo odbędą się cztery super walki, z czego jedna - bardzo efektowna, opisana wyżej - jest już za nami. A przed nami kolejne. W tym pojedynek Mateusza "Don Diego" Kubiszyna, a więc zwycięzcy pierwszej historycznej Gromdy, czyli turnieju na gołe pięści.

Czym jest Gromda?

Zero walki w parterze, jedynie gołe pięści. A wszystko na niewielkim ringu, blisko o połowę mniejszym od tego bokserskiego, bo tylko 4x4 metry. I ostatnia, piąta runda bez limitu czasowego. Oraz ośmiu śmiałków (nie licząc walk pokazowych): Piecia, Psycho, Balboa, Boyka, Gleba, Bochen, Mario i Bubu. Jednym słowem: Gromda. A więc pierwszy w Polsce turniej bokserski na gołe pięści. Zorganizowany przez Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego. Już po raz kolejny w ciągu 11 miesięcy, bo w piątek odbyła się piąta gala tej federacji.

Gromda 5"Gleba" zalał się krwią i nie podjął walki. "Chciałem urwać mu głowę"

Gromda 5. Wyniki gali

Ćwierćfinały

 • Piotr "Piecia" Samełko - Adam "Psycho" Lazar, przez poddanie, runda 3
 • Bartłomiej "Balboa" Domalik - Michał "Boyka" Walczak, przez nokaut, runda 1
 • Patryk "Gleba" Tołkaczewski - Daniel "Bochen" Bochenek, przez nokaut, runda 1
 • Mariusz "Mario" Kruczek - Piotr "Bubu" Ćwik, przez TKO, runda 2

Półfinały:

 • Patryk "Gleba" Tołkaczewski - Piotr "Piecia" Samełko, przez TKO, runda 1
 • Bartłomiej "Balboa" Domalik - Mariusz "Mario" Kruczek, przez poddanie, runda 2

Finał

 • Bartłomiej "Balboa" Domalik - Patryk "Gleba" Tołkaczewski, przez TKO, runda 2

Super walki

 • Mateusz "Niedźwiedź" Kopeć - Damian "Góral" Górski, przez TKO, runda 3
 • Rafał "Łazar" Łazarek - Arman "Arman" Amiryan, przez TKO, runda 2
 • Łukasz "Goat" Parobiec - Karol "King Kong" Grzesiuk, przez nokaut, runda 1
 • Mateusz "Don Diego" Kubiszyn - Paweł "Byku" Strzelczyk, no contest (więcej tutaj)
Więcej o: