KSW 60. Narkun walczy o pas. Wraca Izu Ugonoh. Gdzie i kiedy oglądać galę? [STREAM]

W najbliższą sobotę odbędzie się gala KSW 60. Stawką dwóch z dziewięciu pojedynków będą pasy mistrzowskie, odpowiednio wagi lekkiej oraz ciężkiej. Walką wieczoru będzie pojedynek Tomasza Narkuna (18-3) z Brytyjczykiem Philem De Friesem (19-6). Gdzie i kiedy oglądać galę? Transmisja tv, stream online.

Tomasz Narkun będzie miał okazję na rewanż na Philu De Friesie za porażkę na gali KSW 47. Wówczas Brytyjczyk pokonał Polaka jednogłośnie na punkty i obronił pas kategorii ciężkiej. Jak przyznaje Narkun w rozmowie z Interią, w tamtym pojedynku walczył z kontuzją. – Mam inny plan, niż w pierwszej walce. Chcę wygrać. W pierwszym pojedynku wychodziłem ze złamaną ręką. Teraz jest wszystko elegancko i ręka jest w 100 procentach zaleczona. Wtedy walczyłem na 50 procent swoich możliwości – mówił. W przypadku wygranej Narkun będzie mistrzem dwóch kategorii wagowych (półciężkiej i ciężkiej), tak jak Mateusz Gamrot.

Zobacz wideo Narkun: Może jestem chudy, ale jak przypier***, to będzie grubo

KSW 60. Izu Ugonoh liczy na drugie zwycięstwo. Jego rywal to mistrz walk na gołe pięści

Izu Ugonoh w swoim pierwszym pojedynku w KSW pokonał Quentina Domingosa. Były pięściarz w pierwszej rundzie kopał swojego rywala i Francuz po jednej z akcji nabawił się bolesnej kontuzji, po której walka musiała zostać przerwana. Pierwotnym rywalem na gali KSW 60 dla Polaka o nigeryjskich korzeniach miał być Thomas Narmo, natomiast wypadł z walki z powodu kontuzji żeber. Zastąpił go Ugur Ozkaplan, ale ze względu na zarażenie koronawirusem też wypadła z karty walk. We wtorek 20 kwietnia federacja ogłosiła, że rywalem Izu Ugonoha będzie Marek Samociuk, mistrz walk na gołe pięści.

Marek Samociuk ma na swoim koncie trzy walki w MMA (2-1), a po raz ostatni walczył w kwietniu tego roku na gali EFM, gdzie wygrał z Tomaszem Janiszewskim (5-6). Zawodnik federacji Wotore dotarł do finału gali walk na gołe pięści dzięki dwukrotnemu wypchnięciu rywali za arenę. W finale Samociuk pokonał Szymona Szynkiewicza, a wyrzucanie za ring wówczas nie było punktowane. – Dla mnie jest najważniejsze, że walka się odbędzie. W pewnym momencie pojawiały się informacje, że moją walkę trzeba będzie przełożyć. To byłoby krzywdzące, bo tyle miesięcy poszłoby na marne – stwierdził Ugonoh w rozmowie z Polsatem Sport.

Poza pojedynkiem Tomasza Narkuna z Philem De Friesem na gali KSW 60 odbędzie się jeszcze jedna walka o pas. Marian Ziółkowski (22-8-1) będzie bronił pasa mistrzowskiego wagi lekkiej w pojedynku z Maciejem Kazieczko (7-1). – Mój poprzedni pojedynek (wygrana z Romanem Szymańskim w IV rundzie przez TKO), gdzie broniłem pasa, nie był perfekcyjny. Po miesiącu jednak o tym zapomniałem i skupiłem się na Macieju Kazieczko. To nowa historia – mówił mistrz kategorii lekkiej w programie Koloseum.

KSW 60. Karta walk

  • Jakub Wikłacz (10-3-1) - Patryk Surdyn (5-1),
  • Kacper Koziorzębski (7-3) - Ion Surdu (10-3),
  • Aleksandra Rola (3-1) - Karolina Wójcik (7-2),
  • Krzysztof Klaczek (12-6) - Vojto Barborik (12-1),
  • Aleksandar Ilić (12-4) - Adrian Dudek (5-1),
  • Michał Sobiech (4-0) - Patryk Kaczmarczyk (6-0),
  • Izu Ugonoh (1-0) - Marek Samociuk (2-1),
  • Marian Ziółkowski (22-8-1) - Maciej Kazieczko (7-1) - walka o pas mistrzowski wagi lekkiej,
  • Tomasz Narkun (18-3) - Phil de Fries (19-6) - walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej.

Gdzie i kiedy oglądać KSW 60?

Gala KSW 60 odbędzie się 24 kwietnia 2021 roku w Łodzi. Rozpoczęcie gali przewidywane jest na godzinę 20:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć tylko w systemie pay-per-view za pośrednictwem KSW TV lub strony internetowej Ipla.tv. Walka wieczoru między Tomaszem Narkunem, a Philem De Friesem powinna się rozpocząć o godzinie 23:00.

Więcej o: