Izu Ugonoh ma nowego rywala! "Mistrz walk na gołe pięści"

Do trzech razy sztuka? Izu Ugonoh znowu ma nowego rywala. Na gali KSW 60 przeciwnikiem byłego pięściarza ma zostać Marek Samociuk, mistrz walk na gołe pięści.

Jak pech, to pech. Izu Ugonoh, po pokonaniu Quentina Domingosa, szykuje się do swojej drugiej walki w KSW, ale na razie ciągle ma pecha. Jego pierwotny rywal Thomas Narmo wypadł z powodu złamania żeber. Kolejnym przeciwnikiem Polaka o nigeryjskich korzeniach miał być Ugur Ozkaplan, ale u Niemca wykryto koronawirusa i też nie zawalczy na sobotniej gali KSW 60. We wtorek Izu poznał nowego rywala.

Zobacz wideo Pudzianowski vs Jurkowski na KSW 61? "Będzie wielkie zamieszanie i wielka afera w klatce"

Kontrakt z KSW podpisał Marek Samociuk, pierwszy mistrz Wotore, a więc federacji zajmującej się walkami MMA na gołe pięści. Ważący sto kilogramów Samociuk dotarł do finału turnieju Wotore, choć w dwóch poprzednich walkach nikogo nie skaleczył. Po prostu skorzystał z zasady, że zwycięstwo zapewnia dwukrotne wypchnięcie rywala za arenę. Ten przepis i brak kategorii wagowych sprawiły, że największych emocji przysporzył dopiero finał, gdzie wyrzucanie za ring nie było już punktowane. Tam Samociuk pokonał Szymona Szynkiewicza.

Samociuk ma na koncie także trzy walki w MMA (2-1). Ostatnią wygraną zanotował 9 kwietnia na gali EFM, gdzie pokonał Tomasza Janiszewskiego.

 

KSW 60 najciekawsze walki:

  • 93 kg/205 lb: Tomasz Narkun (18-3, 3 KO, 14 Sub) vs 20,2 kg/265 lb: Phil de Fries (19-6, 3 KO, 12 Sub)
  • 70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski (22-8-1, 6 KO, 12 Sub) vs Maciej Kazieczko (7-1, 4 KO)
  • 65,8 kg/145 lb: Michał Sobiech 4-0 (3 KO) vs Patryk Kaczmarczyk (6-0, 1 KO, 2 Sub)
Więcej o: