Porażający koniec walki Polaka w UFC! Nie odklepał [WIDEO]

Bartosz Fabiński (15-5) przegrał przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie z Geraldem Meerschaertem na gali UFC Vegas 24. Pojedynek trwał zaledwie dwie minuty. Dla 34-letniego Polaka była to druga porażka z rzędu po wrześniowej przegranej z Brazylijczykiem Andre Munizem.

Bartosz Fabiński zmierzył się na UFC Vegas 24 z byłym rywalem Oskara Piechoty, Geraldem Meerschaertem. Pojedynek zaplanowany na trzy rundy po pięć minut okazał się zaskakująco krótki, bowiem Amerykanin do zwycięstwa potrzebował zaledwie dwóch minut.

Jak opisuje portal inthecage.pl, Meerschaert błyskawicznie wystartował z prawym prostym, ale Fabiński odpłacił ciosami i ruszył w wymianę. Zagonił Amerykanina pod siatkę i zaczął tam pracować. Rywal zdołał po chwili odwrócić pozycję, dość aktywnie pracując potem w klinczu. Po rozerwaniu Fabiński poszedł po nogi, ale nieopacznie zostawił głowę. Meerschaert szybko to wykorzystał i założył gilotynę. Duszenie było naprawę mocne, ale Polak nie odklepał. Sędzia, widząc, że Fabiński stracił przytomność, przerwał walkę

Kibice wracają na trybuny. Gala UFC wyprzedana w kilka sekund dzięki gwieździe wieczoruKibice wracają na trybuny. Gala UFC wyprzedana w kilka sekund dzięki gwieździe wieczoru

33-letni Gerald Meerschaert ma bilans 32-15, ale aż 24 z 32 zwycięstw odniósł właśnie przez poddanie. W ten sam sposób w lipcu 2018 roku pokonał także innego Polaka Oskara Piechotę. Bartosz Fabiński legitymuje się bilansem 15-5. W UFC stoczył siedem pojedynków, z których wygrał cztery.

Więcej o MMA przeczytacie na portalu inthecage.pl [LINK].