Szymon Kołecki powraca do klatki! Medalista olimpijski zdradził termin kolejnej walki

Pod koniec stycznia Szymon Kołecki wygrał trzecią z rzędu walkę w klatce polskiej organizacji. Wiele wskazuje na to, że 39-latek nie będzie kazał długo czekać na swój kolejny pojedynek i jeszcze przed wakacjami ponownie będzie można go zobaczyć w akcji.

Podczas gali KSW 58, która odbyła się 30 stycznia w Łodzi Szymon Kołecki jednogłośną decyzją sędziów pokonał na punkty bardziej doświadczonego Szymona Zawadę, mającego na swoim koncie o jeden pojedynek więcej na galach KSW. 39-latek już wtedy zapowiadał, że niebawem będzie go można zobaczyć w akcji po raz kolejny.

Kim jest Glover Teixeira, najbliższy rywal Jana Błachowicza? Chciał z nim walki od dawnaKim jest Glover Teixeira, najbliższy rywal Jana Błachowicza? Chciał z nim walki od dawna

Szymon Kołecki powalczy jeszcze przed wakacjami

Niedługo po zakończeniu walki z Zawadą Kołecki zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zapowiedział, że niebawem rozpocznie przygotowania do kolejnego pojedynku. "Kolejna machina przygotowań zara rusza... Po Zwycięstwo" - napisał.

 

W rozmowie opublikowanej w serwisie Onet Szymon Kołecki zapowiedział, na kiedy zaplanowana jest jego kolejna walka. - Teraz szykuję się do kolejnej walki, do której dojdzie pewnie w czerwcu lub w lipcu. Wkrótce ogłosimy rywala i dokładny termin - zdradził.

Zobacz wideo "Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna". Kulisy walki Damiana Janikowskiego na gali KSW 59

Szymon Kołecki nie zdradza swojej przyszłości

39-latek jednocześnie nie chciał składać deklaracji, jeśli chodzi o jego przyszłą karierę w MMA. - Za mną dziesięć walk, spełniłem swoje marzenia. W tym roku jeszcze powalczę, a pod koniec zdecyduję co dalej - zdradził Kołecki.

Joanna Jędrzejczyk zapowiada powrót po roku! Joanna Jędrzejczyk zapowiada powrót po roku! "Zostały książka i rękawice"

Szymon Kołecki jest dwukrotnym medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów (złoto w Pekinie i srebro w Sydney), czterokrotnym medalistą mistrzostw świata (dwa srebrne i dwa brązowe), pięciokrotnym mistrzem Europy (1999, 2000, 2006, 2007, 2008) i wicemistrzem Starego Kontynentu (2001). W sportach walki początkowo bił się dla PLMMA i Babilon MMA, a obecnie dla organizacji KSW. Na zasadach MMA 39-latek stoczył już 10 pojedynków, przegrywając tylko jeden (z Michałem Bobrowskim w sierpniu 2018 roku).

Więcej o: