Kim jest Glover Teixeira, najbliższy rywal Jana Błachowicza? Chciał z nim walki od dawna

Według doniesień ESPN Jan Błachowicz (28-8) w kolejnej walce w UFC zmierzy się z Gloverem Teixeirą (32-7). Kim jest przeciwnik Polaka? Kiedy odbędzie się walka?

Glover Teixeira będzie kolejnym rywalem Jana Błachowicza - informuje "ESPN". Polak wielokrotnie zapowiadał chęć stoczenia walki z Brazylijczykiem i wszystko wskazuje na to, że wreszcie dopnie swego. Mistrz UFC w wadze półciężkiej ma się zmierzyć z Teixeirą na gali UFC 266, która prawdopodobnie odbędzie się 4 września. 

Zobacz wideo "Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna". Kulisy walki Damiana Janikowskiego na gali KSW 59

Glover Teixeira, czyli weteran UFC. Brazylijczyk może zagrozić Błachowiczowi?

Glover Teixeira walczy dla UFC już od blisko 11 lat. W debiucie Brazylijczyk wygrał pojedynek z Kylem Kingsburym na gali UFC 146. Od tego czasu 41-latek walczył tylko w barwach amerykańskiej organizacji. W 2014 roku po raz pierwszy stanął przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego w kategorii do 93 kilogramów. Wtedy poniósł pierwszą porażkę w UFC, przegrywając z Jonem Jonesem (26-1). Wcześniej odniósł pięć zwycięstw z rzędu.

Salim TouahriSalim Touahri wychodzi na wolność! Świadek skazany za składanie fałszywych zeznań

W walce z Philem Davisem na gali UFC 179 zawodnik poniósł drugą porażkę z rzędu. Od tego czasu bilans Brazylijczyka nie jest tak okazały i wynosi dziesięć wygranych i trzy porażki. 41-latek zwyciężał jednak w pięciu ostatnich starciach. W maju 2020 roku, po pokonaniu Anthony'ego Smitha, Glover Teixeira wyraził chęć walki z Błachowiczem. - Lubię Jana. Podoba mi się sposób, w jaki walczy. On jest dobrym zawodnikiem, ja jestem dobrym zawodnikiem, to nie byłaby słaba walka - mówił zawodnik MMA.

Joanna Jędrzejczyk zapowiada powrót po roku! Joanna Jędrzejczyk zapowiada powrót po roku! "Zostały książka i rękawice"

Federacja UFC zdecydowała wtedy jednak inaczej. Błachowicz obronił tytuł mistrzowski w walce z Israelem Adesanyą, natomiast Teixeira na UFC on ESPN+ 40  rozprawił się z Thiago Santosem (21-7), który w 2019 roku pokonał Jana Błachowicza. Aktualny rekord Glovera Teixeiry to 32 zwycięstwa (18 KO/TKO) oraz siedem porażek (3 KO/TKO). Jan Błachowicz z kolei ma na koncie 28 wygranych (8 KO/TKO) i osiem przegranych (2 KO/TKO).

Więcej o: