Łoooo! Gamrot pozamiatał w UFC. Co za nokaut Polaka [WIDEO]

Mateusz Gamrot pokonał Scotta Holtzmana w swojej drugiej walce w UFC! Polak w efektowny sposób znokautował Amerykanina w 2. rundzie pojedynku w Las Vegas.

W efektowny sposób do klatki UFC wrócił Mateusz Gamrot. Polak, który w październiku, w debiucie w największej i najważniejszej federacji mieszanych sportów walki przegrał z Guramem Kutateladze niejednogłośną decyzją sędziów, w nocy z soboty na niedzielę pokonał przez nokaut w 2. rundzie Amerykanina Scotta Holtzmana.

Zobacz wideo "Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna". Kulisy walki Damiana Janikowskiego na gali KSW 59

Polak zdecydowanie przeważał już w 1. rundzie, co najlepiej pokazują statystyki walki. Gamrot zadał rywalowi 26 znaczących uderzeń, co przy 40 próbach dało skuteczność aż 65 procent. Dla porównania Holtzman wyprowadził raptem osiem takich uderzeń, przy skuteczności tylko 24 procent. 

Jasna deklaracja Manuela Neuera po meczu z Unionem. Jasna deklaracja Manuela Neuera po meczu z Unionem. "Niepotrzebne"

Efektowna wygrana Gamrota

Mimo wyraźnej przewagi Gamrota sędziowie niejednogłośnie punktowali 1. rundę. O ile Mike Bell i Sal D'Amato uznali w niej zwycięstwo Polaka 10-9, o tyle Tony Weeks w takim samym stosunku punktował tę rundę na korzyść Holtzmana.

Na szczęście Gamrot nie pozostawił sprawy w rękach sędziów punktowych. Polak rozprawił się z rywalem w 2. rundzie, kończąc walkę efektownym ciosem z prawej ręki, który posłał przeciwnika na deski oraz serią ciosów w parterze. "Polska siła jest prawdziwa" - skomentował zwycięstwo Gamrota oficjalny profil UFC na Twitterze, co było nawiązaniem do "legendarnej polskiej siły" mistrza wagi półciężkiej, Jana Błachowicza.

Messi w trakcie meczu zmienił strójPrzedziwna sytuacja. Messi musiał się przebrać. "Najmniej biegał, to najbardziej zmókł"

Gamrot to były mistrz wagi lekkiej i piórkowej federacji KSW. 31-letni poznaniak zawodnikiem UFC jest od września zeszłego roku.