Legenda KSW odchodzi. "Zaryzykowałem. Dlaczego tego nie robić?"

Jedna z największych legend MMA w Polsce, Michał Materla, opuszcza KSW! Obie strony poinformowały o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponadto Materla został udziałowcem innej federacji - EFM Show.

"CAŁY TEAM @ksw_mma @kawul_ksw @martinlewandowski, dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25 pojedynków. To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia! Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie." - napisał Michał Materla na Facebooku. 

Zobacz wideo "Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna". Kulisy walki Damiana Janikowskiego na gali KSW 59

W KSW Michał Materla rozegrał 25 walk, z których wygrał 19. Pierwsze trzy stoczył już na gali KSW 6 w 2006 roku, wszystkie wówczas wygrał, zwyciężając również w całym turnieju w wadze średniej. Przez długi czas był międzynarodowym mistrzem tej największej organizacji MMA w Europie, a pas mistrzowski stracił w 2015 roku po porażce ze swoim przyjacielem, Mamedem Chalidowem. Ostatnia walka Materli dla KSW miała miejsce w listopadzie 2020 roku, gdy przegrał on z Roberto Soldiciem przez TKO.  

Mariusz Pudzianowski vs Nikola MilanovicMocne słowa o Pudzianowskim po KSW 59! "Złapał się cham siatki. Chcę rewanżu"

Materla udziałowcem EFM Show. "Widzę w tym potencjał"

Jak się okazuje, Michał Materla swoją przyszłość wciąż wiąże z MMA. Między innymi dlatego został akcjonariuszem innej organizacji - European Fight Masters SHOW. W jej barwach miał okazję również już walczyć - w czerwcu 2020 roku w Dortmundzie pokonał Austriaka Wilhelma Otta i zdobył pas mistrzowski w wadze średniej swojej nowej federacji. 

- Widzę w tym potencjał i przyszłość. Zaryzykowałem i zostałem akcjonariuszem federacji. Jako osoba, która całe życie trenowała sporty walki, MMA, promowała tę dyscyplinę, nie wyobrażam sobie życia bez kontaktu z nią. To fajne płynne przejście, które pozwoli mi dalej uczestniczyć w życiu MMA w kraju - mówił Materla. W EFM Show będzie można oglądać nie tylko zawodników MMA, ale również Youtuberów.

- Jest popyt, bardzo wiele osób to ogląda, więc dlaczego tego nie robić? - pyta Michał Materla. - Ja jednak wypowiadam się od strony sportowej. Wykorzystam całe swoje doświadczenie, a przeżyłem w tym sporcie wiele lat. Staram się czynić odpowiednie sugestie i szukamy kompromisu między moimi wyobrażeniami a oczekiwaniami widza - tłumaczył. 

Jan BłachowiczJan Błachowicz myśli o diametralnej zmianie. "Nie mam czasu, by odrzucać takie pojedynki"

Sam niespełna 37-letni zawodnik, który w swojej ostatniej walce przegrał z Roberto Soldiciem, będzie walczył dla EFM Show w czerwcu w Bułgarii, gdzie ma bronić swojego pasa mistrzowskiego. 

- Każda porażka mnie bardzo boli. Popełniłem błąd, najwyższą cenę. Wierzę, że pokażę formę, aby jeszcze zawalczyć. Moje ciało pokazuje mi, żeby już trochę wyhamować, ale zamierzam je jeszcze okłamywać i pociągnąć dobrą formę - podsumował Michał Materla.