Jan Błachowicz myśli o diametralnej zmianie. "Nie mam czasu, by odrzucać takie pojedynki"

Ostatnie wielkie sukcesy Jana Błachowicza w walkach o mistrzostwo wagi półciężkiej nie powodują, że przestaje on myśleć o rozwoju. 38-latek rozważa stoczenie pojedynków w najcięższej kategorii wagowej, w tym pojedynku z "Predatorem", Francisem Ngannou.

Jan Błachowicz z wiekiem wcale nie traci na formie. Wręcz przeciwnie - 38-latek wygrał 9 ze swoich 10 ostatnich pojedynków. Na liście jego triumfów są między innymi dwa zwycięstwa o mistrzostwo wagi półciężkiej (93 kg) z Dominickiem Reyesem w Abu Zabi i Israelem Adesanyą w Las Vegas.

Zobacz wideo Błachowicz przerywa milczenie ws. szefa UFC. "Mieli wielki plan, a Polak go zniszczył"

"Lubię jeść, a nie przepadam za zbijaniem masy ciała"

Niewykluczone, że pod koniec swojej kariery Jan Błachowicz zdecyduje się na przejście do wagi z najcięższej kategorii. Sam zainteresowany w rozmowie z serwisem RT Sport MMA zdradził, że nie wyklucza pojedynków z rywalami z limitu do 120 kilogramów. - Chciałbym sprawdzić się z dużymi facetami. Pod koniec kariery będę się bił w wadze ciężkiej, bo lubię jeść, a nie przepadam za zbijaniem masy ciała - powiedział.

Pochodzący z Cieszyna Błachowicz zdradził także, że w przypadku dwukrotnej lub trzykrotnej obrony tytułu, rozważyłby walkę z olbrzymem z Kamerunu. - Jeżeli UFC zaoferuje mi walkę z Francisem Ngannou, to dlaczego nie? Nie mam czasu, by odrzucać takie pojedynki - wyznał.

Udany rewanż Ngannou

"Predator", bo tak nazywany jest 35-letni Francis Ngannou nie tak dawno pokazał, na co go stać. Pod koniec marca Kameruńczyk w niecałe sześć minut rozprawił się ze Stipe Miocicem, najdłużej panującym mistrzem kategorii ciężkiej w historii UFC. 35-latek zrewanżował się tym samym za porażkę, której doznał w 2018 roku.

W dotychczasowej karierze Francis Ngannou odbył 18 zawodowych walk, w których odniósł 15 zwycięstw (w tym 11 przez nokauty) i doznał trzech porażek. Po raz ostatni przegrał pół roku po pierwszym pojedynku z Miocicem, w lipcu 2018 roku - uległ wówczas jednogłośnie Derrickowi Lewisowi podczas agali UFC 226.

Więcej o:
Copyright © Agora SA