Jest reakcja KSW po kuriozalnej walce Pudzianowskiego. "Wszystko opublikujemy"

- Poprosiłem szpital o udostępnienie dokumentacji medycznej. Jak tylko otrzymamy zgodę, opublikujemy ją na naszych stronach. Nie mamy nic do ukrycia - mówi Martin Lewandowski, jeden ze współwłaściciel KSW, który w rozmowie z "WP SportoweFakty" odsłania kulisy odwołanej walki Mariusza Pudzianowskiego z Ousmane'em "Bombardierem" Dią.

Mariusz Pudzianowski na KSW 59 miał zmierzyć się z Senegalczykiem Ousmane'em Dią, zwanym Bombardierem. Do pojedynku jednak nie doszło, bo w sobotę po południu - kilka godzin przed rozpoczęciem gali - federacja wydała oświadczenie, że rywal Pudziana miał atak wyrostka robaczkowego i został przewieziony do szpitala.

Zobacz wideo "Bombardier", rywal "Pudziana", ma tylko jedno skojarzenie z Polską. Dla nas bardzo bolesne...

KSW: Kwestie zdrowotne były i są dla nas najważniejsze

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski w rozmowie z "WP SportoweFakty" mówi, że kłopoty zaczęły się rano. Bombardier dostał wtedy leki przeciwbólowe, ale przed południem okazało się, że bóle wróciły. To właśnie wtedy zaczęto podejrzewać kłopoty z wyrostkiem, a Senegalczyk został przewieziony do szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w celu potwierdzenia diagnozy. 

- Biorąc pod uwagę wszystkie szpitalne restrykcje, musieliśmy poczekać na komplet badań, przede wszystkim tomografię komputerową i diagnozę. Późnym popołudniem dostaliśmy informację, że Ousmane doznał ataku wyrostka i to się kwalifikuje do operacji. Sam zawodnik nie wyraził zgody na zabieg, ale lekarze zdecydowali, że na pewno nie zmierzy się z Pudzianowskim. Kwestie zdrowotne były i są dla nas najważniejsze. Udział w walce byłby dla niego zagrożeniem życia. A najgorszy był fakt, że o wszystkim dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili - mówi Lewandowski. I dodaje: - Poprosiłem szpital o udostępnienie dokumentacji medycznej Ousmane'a. Jak tylko otrzymamy zgodę, opublikujemy ją na naszych stronach. Nie mamy nic do ukrycia.

Bombardier przeprasza kibiców i KSW

Bombardier w niedzielę wieczorem wydał oświadczenie, w którym przeprosił kibiców, ale też władze KSW, które i tak zapowiadają, że będą dążyć, by do tej walki doszło w przyszłości.  - Mogę ujawnić, że Bombardier wykonał kawał promocyjnej pracy i nie otrzymał za to pół euro, bo nie doszło do walki. Jemu naprawdę zależało na tym występie, bo to się wiązało z wynagrodzeniem. Dlatego chcemy do tej walki doprowadzić jeszcze w tym roku - przekonuje Lewandowski.

Pudzianowski na sobotniej gali ostatecznie w 72 sekundy rozprawił się z Nikolą Milanoviciem. Dla byłego strongmana była to 14. wygrana w MMA (14-7). - Jeśli w tym roku nic nie wyskoczy, nie zdarzy się nic niespodziewanego, chciałbym w grudniu wrócić do klatki. Przecież mi zostało jeszcze z półtora roku [Pudzianowski w lutym skończył 44 lata], czyli wyjdę raptem trzy razy, a potem ustąpię miejsca innym, młodszym. Bo mimo że się chce, człowiek mogłoby to robić dalej, rozsądek podpowiada już coś innego, każe powiedzieć dosyć - powiedział po walce Pudzianowski.

KSW 59. Wyniki walk

  • +120,2 kg/+265 lb: Mariusz Pudzianowski (14-7-1NC, 9 KO) pokonał Nikolę Milanovicia (0-1) przez TKO (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie.
  • 61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 SUB) pokonał Antuna Racicia (25-9-1, 13 SUB) jednogłośną decyzją sędziów - walka o pas mistrza kategorii koguciej
  • 83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (6-3, 4 KO, 1 SUB) pokonał Jasona Radcliffe'a (16-8, 10 KO, 4 SUB) przez TKO (ciosy w parterze) w drugiej rundzie.
  • 77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 SUB) pokonał Krystiana Kaszubowskiego (9-2, 2 KO, 1 SUB) niejedngołośną decyzją sędziów.
  • 120,2 kg/265 lb: Darko Stošić (14-4, 9 KO, 1 SUB) pokonał Michała Włodarka (8-3, 4 KO, 1 SUB) przez TKO (cios w parterze) w drugiej rundzie.
  • 70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (11-6, 5 KO, 2 SUB) pokonał Konrada Dyrschkę (11-2, 6 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.
  • 77,1 kg/170 lb: Adrian Bartosiński (10-0, 7 KO) pokonał Lionela Padillę (8-2, 2 KO, 5 SUB) przez TKO (ciosy w parterze) w trzeciej rundzie.
  • 70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO) pokonał Savo Lazicia (10-6, 5 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.
  • 65,8 kg/ 145 lb: Patryk Likus (1-0) pokonał Cypriana Wieczorka (0-1) jednogłośną decyzją sędziów.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.