Barry Orton nie żyje. Śmierć legendy wstrząsnęła światem sportu i rozrywki

Randall Barry Orton, znany jako Barry Orton, zmarł w wieku 62 lat. Były aktor, profesjonalny wrestler oraz wujek obecnej gwiazdy WWE Randy'ego Ortona.

Urodzony w Amarillo w Teksasie, Barry Orton przygodę z wrestlingiem rozpoczął w bardzo młodym wieku. Wywodzący się z legendarnej rodziny Ortonów został przeszkolony przez swojego starszego brawa, Cowboya Boba Ortona Jr. oraz swojego ojca, Boba Ortona. W profesjonalnym wrestlingu zadebiutował w 1976 roku mając zaledwie 16 lat. Swój ostatni pojedynek stoczył 27 marca 1991 roku w federacji WWF walcząc z Robertsem.

Zobacz wideo Świat długo czekał na ich walkę. "Obaj będą chcieli zapisać się w historii"

W trakcie długoletniej przygody z wrestlingiem występował pod wieloma ring name’ami takimi, jak: Berry Orton, Barry O, czy Superstar Barry O. Pojawił się również jako zamaskowany Zodiac, czyli postać, z którą w przeszłości rywalizował jego ojciec. Przyczyna śmierci doświadczonego wrestlera nie jest jeszcze znana. 

Barry odniósł wiele sukcesów jako członek drużyn tag teamowych, zdobywał m.in mistrzostwo tag teamowe w drużynach ze swoim bratem, czy legendarnym Hectorem Guerrero.

Barry Orton ujawnił szczegóły dotyczące molestowania

Miał za sobą 16-letnią przygodę z profesjonalnym wrestlingiem, rozpoczynając działalność w 1976 roku i kończąc w 1992. W centrum uwagi znalazł się w latach 1990-1992, kiedy jego kariera dobiegała końca. Otwartość na problemy, z jakimi borykamy się w branży wrestlingowej sprawiła, że stał się mocno kontrowersyjną, czyli szokującą postacią.

Orton ujawnił szczegóły dotyczące molestowania seksualnego, którego miał dopuścić się Terry Garvin (była gwiazda WWF). Ten miał mu wielokrotnie proponować seks oralny, a Orton ujawnił swoją historię po tym, jak na światło dzienne zaczęły wychodzić inne historie związane z Garvinem. Otwartość zaprowadziła Barry’ego do występów w licznych talk-showach prowadzonych przez Phila Donahue, Larry’ego Kinga, czy Geraldo Rivery.

Swoim postępowaniem wielokrotnie naraził się obecnemu prezesowi WWE Vince’owi McMahonowi, z którym przez pewien czas prowadził “feud”, czyli wyreżyserowany konflikt podszyty prywatnymi animozjami. Pomimo wszystkich kontrowersji, które otaczały Barry’ego Ortona, kibice zapamiętają go jako niesamowitego wrestlera dającego z siebie sto procent podczas pracy na ringu.

Więcej o wrestlingu przeczytasz na portalu mywrestling.com.pl

Więcej o: