Pudzianowski gotowy na walkę wieczoru! Szef KSW aż się boi o klatkę

Organizacja KSW opublikowała wideo promujące walkę Mariusza Pudzianowskiego. Na gali KSW 59 Polak zmierzy się z Senegalczykiem Serignem Ousmane Dią zwanym także "Bombardierem".

Mariusz Pudzianowski ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2019 r. podczas gali KSW 51. "Pudzian" mierzył się z Erko Junem, którego pokonał przez techniczny nokaut w Zagrzebiu. Kolejne starcie 44-latek stoczy na gali KSW 59 20 marca 2021 r.. Jego starcie z Serignem Ousmane Dią będzie walką wieczoru.

Zobacz wideo Weteran UFC zawalczy na FAME MMA. "Wybiłem mu z głowy prawdziwy sport"

Mariusz Pudzianowski kilkanaście dni przed walką! "Mistrzem świata dwa razy był"

Walka Mariusza Pudzianowskiego z Ousmane Dią jest zdecydowanie jedną z ciekawszych zestawień federacji KSW. - To będzie pierwsze zestawienie w historii, podczas którego naprawdę będę się obawiać, czy wytrzyma oś klatki - mówi Martin Lewandowski, promotor KSW: 

 

To pierwsza walka "Bombardiera" w KSW. Senegalczyk ma na koncie dwie walki dla innych organizacji, które zakończyły się technicznymi nokautami. Wcześniej renomę budował w senegalskich zapasach, gdzie dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju. Przeciwnik "Pudziana" waży aż 140 kg. To 15 kg więcej niż Polak. 

Mariusz PudzianowskiMariusz Pudzianowski zdradził, jak wygląda jego dieta. "Taki konkretny, solidny obiadek"

- Fajne, ciekawe wyzwanie. Mistrzem świata dwa razy był, jest mistrzem w swoim kraju, w swojej dziedzinie. Dlaczego by się z takim zawodnikiem nie sprawdzić? Zobaczymy, jak to się wszystko potoczy. Dzisiaj się bawię tym sportem. Chęć i wola do trenowania jest taka sama. To jest zasługa rodziców. Od najmłodszych lat nauczony byłem pracy - powiedział w materiale Mariusz Pudzianowski.