Dwie legendy MMA zerwały kontrakty z UFC. Wielka szansa dla władz KSW?

Junior dos Santos oraz Alistair Overeem nie są już związani z amerykańską federacją UFC - informuje serwis "ESPN". To może być okazja dla KSW, aby podpisać dwie legendy mieszanych sztuk walki.

Alistair Overeem po raz ostatni w UFC walczył 6 lutego tego roku na gali w Las Vegas. W drugiej rundzie Holender musiał uznać wyższość Aleksandra Wołkowa. Overeem walczył dla federacji UFC niezmiennie od 2011 roku. Z kolei Junior dos Santos walczył w największej federacji MMA na świecie od 2008 roku. Do historia przeszła jego trylogia z Amerykaninem Cainem Velasquezem.

Zobacz wideo Meldunek z Las Vegas przed walką Błachowicza. "Atmosfera delikatnie zaczyna gęstnieć"

Dwie legendy MMA nie będą już walczyć w UFC. Szansa na angaż dla KSW?

Serwis "ESPN" poinformował, że z dniem 4 marca 2021 roku kontrakty Juniora dos Santosa i Alistaira Overeema z federacją UFC wygasają. Obaj zawodnicy zniknęli z rankingu wagi ciężkiej. Na ten moment nie wiadomo, czy Brazylijczyk i Holender będą walczyć dla innej federacji, czy też zakończą sportowe kariery. O zakończeniu współpracy z UFC zarówno Alistair Overeem, jak i Junior dos Santos poinformowali na swoich kontach na Instagramie.

W przypadku kontynuowania kariery otwiera się szansa na angaż dwóch legend MMA dla pozostałych federacji. Swoich szans może upatrywać się KSW. Póki co nie wiadomo, czy polska organizacja, którą zarządza Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, jest zainteresowana zakontraktowaniem zarówno Alistaira Overeema, jak i Juniora dos Santosa. Warto wspomnieć, że panowie stoczyli ze sobą walkę w 2015 roku na gali UFC on Fox 17. Wtedy kilka sekund przed zakończeniem drugiej rundy Overeem znokautował dos Santosa.

 
 
Więcej o: