PunchDown ogłasza współpracę z amerykańską inicjatywą SlapStrike

PunchDown - największa na świecie organizacja zajmująca się rywalizacją w policzkowaniu (ang. slapfight) ogłasza współpracę z amerykańską inicjatywą SlapStrike. Celem tej kooperacji jest globalna dystrybucja live eventów marki PunchDown i zdobycia rozpoznawalności obu marek na całym świecie.

Pierwsze wspólne wydarzenie zostało nazwane “The War from Warsaw” i będzie debiutem Vasiliego “Dumpling” Kamotskiego, czyli najbardziej rozpoznawalnego na świecie zawodnika tej dziedziny sportu. Świadczą o tym chociażby filmy z jego udziałem, gdyż te łącznie notują ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube.

Zobacz wideo Meldunek z Las Vegas przed walką Błachowicza. "Atmosfera delikatnie zaczyna gęstnieć"

Transmisja na żywo z wydarzenia będzie dostępna w usłudze Pay-Per-View (PPV) w sobotę 20 marca o godz. 20:00.

To będzie pierwszy raz, kiedy mierzący ponad 190 cm i 170 kg Vasilii wejdzie do PunchDown, najtrudniejszego na świecie turnieju walk slapfight, w którym bierze udział 16 silnie uderzających zawodników światowej klasy, w tym aktualny mistrz PunchDown - Dawid „Zales” Zalewski. Konferencja prasowa zapowiadająca parowanie wojowników i pierwsza w historii rozmowa między legendami slapfight - Dumpling i Zaleś - odbędzie się w niedzielę 7 marca o godz.18.00 w Polsce.

Konferencja prasowa będzie dostępna na żywo, za darmo i w dwóch wersjach językowych: - W języku polskim na stronie YouTube PunchDown, w języku angielskim o godzinie 12:00 ET / 9:00 PT na stronie PunchDown na Facebooku.

Konferencję poprowadzą Marcin “WuWunio” Sprusiński oraz Luiza Sprusińska, natomiast rolę prowadzącego event 20 marca pełnić będzie doświadczony w sportach walki Mateusz Kaniowski, a Marcin z Luizą poprowadzą studio.

Slapfighting (zawody w policzkowaniu) to przykuwający uwagę, nowy sport walki, który szturmem podbił światowe media społecznościowe, zyskując ponad 300 milionów wyświetleń na YouTube (globalnie). Światowej klasy konkurencji, znane i wpływowe osoby oraz zagorzali rywale rozstrzygną swoje spory w brutalny sposób. Bez uników, bez klinczu i bez trzymania gardy. Widzimy wolę walki i strach wypisany na twarzy każdego zawodnika w momentach przed, w trakcie i po każdym uderzeniu. Akcja i reakcja w każdym pojedynku, za każdym razem. Uczestnicy rywalizują w pojedynkach 1 na 1, uderzając się wzajemnie otwartą dłonią w policzek. Zwycięzca zostaje wybrany poprzez knock-out lub decyzję sędziowską.

Partnerstwo pomiędzy europejską organizacją PunchDown i amerykańskim SlapStrike pozwoli publiczności na całym świecie poznać sport, który został spopularyzowany pierwotnie w Azji i Europie Wschodniej. W planach na 2021 rok są cztery transmisje na żywo, które będą transmitowane na całym świecie w języku polskim i angielskim.

- PunchDown stworzyło niesamowitą serię wydarzeń w Europie i jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą nad przedstawieniem sensacji mediów społecznościowych, takich jak Dumpling i Zales, publiczności w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie - powiedział dyrektor generalny SlapStrike Glenn Pere.

- To nowa forma sportu, która rozwinęła się organicznie w mediach społecznościowych i przykuwa uwagę. Cieszymy się, że możemy zapewnić platformę dla najlepszych wydarzeń typu slapfight na żywo na całym świecie - dodał.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się tak szybko nawiązać nić porozumienia, określić wspólne cele dla rozwoju tej wspaniałej koncepcji i rozpocząć nową, długoterminową współpracę z nowymi przyjaciółmi - powiedział współzałożyciel PunchDown Jakub Henke. - Plany są ambitne, przed nami dużo pracy, ale jestem przekonany, że razem uda nam się pobudzić wyobraźnię świata, a nasza szybko rosnąca publiczność podzieli naszą pasję do tego sportu.

  • 16 zawodników, a wśród nich: najbardziej rozpoznawalny zawodnik na świecie - Vasili ”Dumpling” Kamotski, mistrz PunchDown 1 - Łukasz Nowicki, mistrz PunchDown 2 - Dawid “Zaleś” Zalewski oraz wielokrotny medalista zawodów strongman Artur ”Waluś” Walczak,
  • Pierwszy w historii pojedynek kobiet w co-main evencie z udziałem polskich influencerek - Esmeraldą Godlewską i Anastasiyą Yandaltsavą,
  • W walce wieczoru zmierzą się Warszawski Dresik i Bonus BGC,
  • Polskimi komentatorami będą: Paweł “Trybson” Trybała i Marcin ”Marcad” Adaszewski,
  • Angielskimi komentatorami, prosto ze studia w Las Vegas, zostali: Matt Striker oraz Ian Richard Hodgkinson znany na całym świecie jako ”Vampiro”

PunchDown to największa na świecie organizacja imprez rozrywkowo-sportowych w policzkowaniu. Na trzecią edycję turnieju sprowadziliśmy do Polski najpopularniejszego zawodnika na świecie - Vasiliego “Dumpling“ Kamotskiego, który będzie miał szansę zmierzyć się z mistrzem PunchDown 2 - Dawidem “Zalesiem” Zalewskim. Ponadto po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć walkę kobiet. Uczestnicy rywalizują ze sobą na zasadzie pucharowej, uderzając się w policzek otwartą ręką, maksymalnie trzy ciosy na osobę. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez nokaut lub decyzję sędziego.