Dyskwalifikacja! Sędzia przerwał walkę, a Szpilka nie dowierzał. "Zje***ł"

To była najdłuższa i najbardziej krwawa walka na piątkowej gali Gromda. Zakończyła się już po regulaminowym czasie - w piątej rundzie, kiedy sędzia zdyskwalifikował Daniela "Huntera" Więcławskiego.

- Próbowałem klinczować, nieprawidłowo. Ale nie jestem zawodowym pięściarzem, tylko ulicznym wojownikiem - mówił Daniel "Hunter" Więcławski, który w półfinałowej walce z Tomaszem "Zadymą" Gromadzkim został zdyskwalifikowany. Za nieprzepisowe ściąganie rywala. Zdaniem sędziego, ale nie zdaniem wszystkich. - Powiedzmy to otwarcie: sędzia zje... To jest Gromda, tutaj nie ma miękkiej gry. Nie powinien tego przerywać - nie dowierzał w studio Artur Szpilka.

Zobacz wideo "Już nie muszą bić się na ulicach. Mogą robić to legalnie na Gromdzie"

Gromda 4Poważna kontuzja na gali Gromdy. Rywal mógł stracić oko. "Dlatego podniosłem rękę"

Ale ta walka i tak była bardzo emocjonująca. A do tego najdłuższa, bo trwała ponad 10 minut i najbardziej krwawa, bo obaj zawodnicy mieli zmasakrowane twarze. - Nie wstydzę się tego, że przegrałem. Dałem krwawą i dobrą walkę, jestem z siebie dumny - odparł Więcławski, po czym jeszcze dodał, że ma nadzieję na to, iż doczeka się rewanżu z "Zadymą", który awansował do finału i go wygrał. Po drugiej rundzie, bo wyższy o ponad głowę Paweł "Byku" Strzelczyk ["Zadyma" Gromadzki mierzy 172 cm wzrostu] nie wyszedł do trzeciej. - Coś mi strzyknęło w ręce, nie będę się wygłupiał - tłumaczył "Byku".

twitter.com/ElGolazoDeGolNiepokojące sceny na konferencji prasowej Barcelony! Ronald Koeman zaczął krwawić

Czym jest Gromda?

Zero walki w parterze, jedynie gołe pięści. A wszystko na niewielkim ringu, blisko o połowę mniejszym od tego bokserskiego, bo tylko 4x4 metry. I ostatnia, piąta runda bez limitu czasowego. Oraz ośmiu śmiałków (nie licząc walk pokazowych): Achilles, Byku, Hulk, Doberman, Grabarz, Hunter, Domino, Zadyma. Jednym słowem: Gromda. A więc pierwszy w Polsce turniej bokserski na gołe pięści. Zorganizowany przez Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego. Już po raz kolejny, bo w piątek odbyła się już czwarta gala tej federacji.

Gromda 4. Wyniki gali

Ćwierćfinały

  • Paweł "Byku" Strzelczyk pok. Damiana ”Achillesa" Kowalczyka przez KO, runda 1
  • Daniel "Hunter" Więcławski pok. Damiana "Grabarza" Zaparta przez TKO, runda 2
  • Piotr "Hulk" Bączyk pok. Krzysztofa "Dobermana" Pietraszka przez poddanie, runda 1
  • Tomasz "Zadyma" Gromadzki pok. Dominika "Domino" Machlika przez KO, runda 1

Półfinały

  • Paweł "Byku" Strzelczyk pok. Piotra "Hulka" Bączyka przez poddanie (kontuzja)
  • Tomasz "Zadyma" Gromadzki pok. Daniela "Huntera" Więcławskiego przez dyskwalifikację, runda 5

Finał

  • Tomasz "Zadyma" Gromadzki pok. Pawła "Byka" Strzelczyka przez poddanie (kontuzja)
Więcej o: