"Bombardier" wysłał wiadomość do Polaków przed walką z Pudzianem. "Witaj Polsko"

Ousmane Dia zwany w Senegalu "Bombardierem", przesłał wiadomość do Polaków i Mariusza Pudzianowskiego, z którym się zmierzy na marcowej gali KSW.

- Witaj Polsko! Widzimy się w marcu, mam wtedy walkę z Mariuszem Pudzianowskim. 20 marca w Polsce. Już nie mogę doczekać się tego starcia. Do zobaczenia! Oss! - powiedział w krótkim filmie 45-letni "Bombardier".  

 
Zobacz wideo Potencjalni rywale Khalidova. "To się musi wydarzyć. W polskim MMA wszyscy chcą tej walki"

Sergine Ousmane Dia to dwukrotny mistrz świata w laamb, czyli senegalskich zapasach. Fani pokochali go za agresywny styl i monstrualne warunki fizyczne. "Bombardier" mierzy 198 cm i waży ponad 140 kg, czyli więcej od Pudzianowskiego o 15 kg.

Darko StosicTransfer z UFC do KSW. Polska federacja wzmacnia się Serbem

44-letni Polak zmierzy się z rok starszym "Bombardierem" już w marcu na gali KSW. Jego rywal w MMA najpierw pokonał innego Senegalczyka Amadou Papisa "Rocky'ego Balboę" Koneza, a potem rozprawił się z Danem Podmorem, znanym z walk na gołe pięści. Łącznie Senegalczyk przebywał w klatce niewiele ponad dwie minuty! Warunki fizyczne są po stronie "Bombardiera", a i siłą nie powinien ustępować, jednak Polak ma znacznie większe doświadczenie w klatce, więc będzie minimalnym faworytem. Szansę oceniam na 55 do 45 proc. na korzyść Pudzianowskiego - typuje Tomasz J. Marciniak, ekspert od sportów walki

Król Areny

Gdy słyszymy o okrągłym piaszczystym placu, na którym walczy dwóch wojowników, myślimy o arenach starożytnej Grecji i Rzymu. Rzadko o Afryce. Tam wciąż walczy się w ten sposób. Poznajcie Laamb, czyli senegalskie zapasy. Tradycyjny sport Senegalczyków, ale i Gambii oraz Gwinei Bissau. Więcej o tej dyscyplinie, a także o "Bombardzierze" przeczytacie TU.

Więcej o: