Transfer z UFC do KSW. Polska federacja wzmacnia się Serbem

Darko Stosić opuścił UFC i związał się z federacją KSW. 29-letni Serb stoczył dla amerykańskiej organizacji cztery pojedynki.

Stoczył cztery walki w UFC, ale wygrał tylko pierwszą - pokonał przez TKO Jeremy’ego Kimballa. Aktualnie posiada serię trzech porażek z rzędu. Pokonali go: Jamahal Hill, Kennedy Nzechukwu i Devin Clark. Jeszcze w 2018 roku fani serbskiego MMA mieli nadzieję, że Darko Stosić podbije UFC, ale został brutalnie zweryfikowany. 29-letni Serb ma na koncie siedemnaście walk, z czego wygrał trzynaście. Teraz będzie próbował poprawić swój rekord w KSW.

Zobacz wideo Katastrofa Borussii Dortmund coraz bliżej. "Transfer Haalanda może być przesądzony. Idealny kierunek"

Stosić wywodzi się z judo, które trenował od 7. roku życia. Był 10-krotnym mistrzem kraju i dwukrotnym mistrzem Bałkanów. Później zaczął trenować także kickboxing. MMA zaczął ćwiczyć dopiero w wieku 18 lat.

Kategoria półciężka w KSW nie jest zbyt dobrze obsadzona. Tomasz Narkun, jej wieloletni mistrz, od dawna nie miał rywala, który mógł mu zagrozić. Czy Darko Stosić obali w przyszłości Polaka?

Przed UFC Serb walczył dla różnych federacji, m.in. dla: TFC, AFC, GCF, FFC i CFL.

Kulisy ostatniej walki Marcina NajmanaKulisy ostatniej walki Marcina Najmana. "Powiem wprost: wstydzę się dwóch walk" [WIDEO]

KSW wraca w marcu

- Groźny zawodnik. Jak się rywal na mnie położy, to mamo ratuj - tak Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO) skomentował swoją zbliżającą się walkę z "Senegalskim Bombardierem, która odbędzie się na marcowej gali KSW. Serigne Ousmane Dia (2-0, 2 KO) waży aż 140 kg, czyli około 15 kg więcej niż Polak.

Więcej o: