Surowe kary po awanturze podczas ostatniej gali KSW. Nawet dożywotni zakaz wstępu

Szamil Musajew stracił 50 proc. wynagrodzenia, Uros Jurosić - 30. Ale federacja KSW nałożyła kary nie tylko na obu zawodników po skandalu, do jakiego doszło na sobotniej gali w Łodzi.

Do olbrzymiej awantury doszło na KSW 58 po walce Szamila Musajewa (13-0, 8 KO, 2 SUB) z Urosem Jurisiciem (11-0, 5 KO, 5 SUB). Decyzją sędziów wygrał jednogłośnie zawodnik z Dagestanu. No i potem się zaczęło. Najpierw między sekundantami i trenerami z obu narożników doszło do ostrej wymiany zdań, a potem do ataku ruszył sam Musajew, który obalił Jurosicia. Emocje w klatce próbowali uspokoić Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, szefowie KSW, ale udało się to dopiero po dłuższej chwili.

Zobacz wideo Tomasz Drwal wrócił do KSW. "Jego nazwisko już tak nie elektryzuje fanów jak kiedyś"

Australian Open zagrożone? Koronawirus w hotelu z tenisistami. Blisko 600 osób na kwarantannieAustralian Open zagrożone? Koronawirus w hotelu z tenisistami. Blisko 600 osób na kwarantannie

Szef KSW o awanturze na gali. "Srogie konsekwencje"

- Niestety tutaj narożniki jednego i drugiego teamu kompletnie nie zachowały się w taki sposób, jak byśmy oczekiwali od profesjonalnych cornermanów. Jest to też jakaś nauczka dla nas, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo nawet na tak kameralnej gali, więc tu bijemy się w piersi. Mogę tyle powiedzieć, że potrzebujemy jeszcze chwilę, aby ochłonąć z tą sytuacją, zobaczyć ją, przeanalizować. Natomiast na pewno wyciągniemy poważne, srogie konsekwencje z tej sytuacji, ponieważ nie chcemy, żeby tego typu sytuacje się powtarzały - mówił kilka dni temu Martin Lewandowski.

KSW nakłada kary nie tylko na Musajewa i Jurosicia

W środę federacja KSW wydała oświadczenie, w którym poinformowała o nałożeniu kar na osoby uczestniczące w awanturze. Oto pełna treść oświadczenia:

"W związku ze zdarzeniem, do którego doszło 30 stycznia 2021 r. podczas gali KSW 58 po walce Szamila Musajew kontra Uros Jurisić, zarząd KSW podjął decyzję o ukaraniu odpowiedzialnych za tę sytuację zawodników. Szamil Musajew i Uros Jurisić otrzymali kary finansowe w wysokości odpowiednio 50 i 30 proc. wynagrodzenia.

Abus Magomedov reprezentujący narożnik Szamila Musajewa otrzymał zakaz udziału w walkach na 6 miesięcy oraz zakaz pracy w narożniku przez 12 miesięcy. Dodatkowo, wszystkie osoby nieuprawnione, które weszły do klatki po zakończeniu walki, mają dożywotni zakaz wstępu na gale KSW jako członkowie zespołów zawodników.

akcja ratunkowa w Parku SzczęśliwickimRugbyści Legii uratowali dwuletnią dziewczynkę. "Ta pani zeszła tam, gdzie jest lód"

Zarząd KSW podkreśla, że nie akceptuje niesportowych zachowań i łamania zasad Federacji przez zawodników i członków ich zespołów. Każde tego rodzaju zachowanie zasługuje na potępienie i surowe konsekwencje. Pieniądze z nałożonych kar zostaną w całości przekazane na leczenie dwóch chorych dziewczynek: Laury Paczuły i Poli Omielańczuk".

Więcej o: