Sensacyjny nokaut! Pierwsza porażka mistrza KSW. Żąda rewanżu. "Nawet mnie nie trafił"

Sensacja w walce wieczoru gali KSW 57! Salahdine Parnasse (14-1-1) stracił pas mistrzowski po walce z Danielem Torresem (11-5). Ale jeszcze większą niespodzianką jest to, w jaki sposób Francuz przegrał.

Przed sobotnią galą Salahdine Parnasse stoczył pięć walk w KSW i wszystkie wygrał. Każdą w kapitalnym stylu. Pokonywał: Łukasza Rajewskiego, Artura Sowińskiego, Marcina Wrzoska, Romana Szymańskiego i Ivana Buchingera. Kolejnym, którego łatwo pokona, miał zostać Daniel Torres. Francuz był zdecydowanym faworytem, ale kibice kolejny raz przekonali się, że MMA to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych sportów. 

Zobacz wideo Hitowa walka z udziałem Jana Błachowicza. "Najlepszy rodzaj zarobkowania"

Już w pierwszej rundzie Torres znokautował rywala. I to w sensacyjnych okolicznościach. Próbował uderzyć Francuza soczystym sierpem, ale nie trafił. To znaczy trafił, tyle że, bicepsem, a Parnasse stracił równowagę i padł na matę. Sędzia od razu przerwał walkę. Nowym królem wagi piórkowej został Torres.

Szymon Kołecki zadebiutował w MMA Kołecki lepszy od Zawady. Trzecie zwycięstwo w KSW!

Parnasse chce rewanżu

- To nie była porażka. On mnie nawet nie trafił sierpem. Przypadkowo mnie zahaczył łokciem. Chcę rewanżu od razu. Jestem od niego lepszy. On nie jest taki dobry, to był tzw. lucky punch [szczęśliwy cios] - tłumaczył pokonany.

 

Parnasse doznał pierwszej zawodowej porażki, a dla Torresa było to pierwsze w karierze w KSW zwycięstwo przed czasem.

Co dalej z karierą Conora McGregora? Co dalej z karierą Conora McGregora? "Upadek? Jaki upadek? Chyba ktoś nie oglądał jego walki"

Wyniki gali KSW 58:

  • Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 Sub) pokonał Salahdine'a Parnasse'a (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) przez nokaut w pierwszej rundzie.
  • Szymon Kołecki (9-1, 8 KO) pokonał Martina Zawadę (29-16-1, 18 KO, 5 Sub) jednogłośną decyzją sędziów. 
  • Michał Michalski (9-4, 5 KO, 1 Sub) pokonał Aleksandara Rakasa (16-8, 8 KO, 6 Sub) przez TKO (łokcie w krucyfiksie) w pierwszej rundzie. 
  • Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub) pokonał Urosa Jurisicia (11-1, 5 KO, 5 Sub) jednogłośną decyzją sędziów. 
  • Michał Andryszak (22-9, 14 KO, 7 Sub) pokonał Guto Inocente (8-6, 4 KO, 3 Sub) przez poddanie (trójkąt rękami) w drugiej rundzie. 
  • Paweł Polityło (6-2, 1 KO) pokonał Dawida Martinika (4-2, 1 KO, 2 Sub) jednogłośną decyzją sędziów. 
  • Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) pokonał Daniela Bażanta (5-2, 5 KO) przez poddanie (balacha) w trzeciej rundzie. 
  • Francisco Barrio (8-2, 2 KO, 4 Sub) pokonał Bartłomieja Koperę (9-7, 7 Sub) jednogłośną decyzją sędziów.  
Więcej o: