Adam Kownacki może stoczyć hitowy pojedynek! Najpierw musi jednak spełnić jeden warunek

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) znajduje się w gronie potencjalnych rywali Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), a więc byłego mistrza świata WBC wagi ciężkiej, który wiosną ma wrócić do ringu - informuje portal World Boxing News.

Charles Martin, Adam Kownacki, ale też Robert Helenius, a więc fiński pięściarz, z którym Polak zawalczy już w marcu. To oni zdaniem portalu World Boxing News mają być w gronie potencjalnych rywali Deontaya Wildera, który wciąż próbuje prawnie wymusić na swoim pogromcy - obecnym mistrzu WBC wagi ciężkiej Tysonie Furym - stoczenie trzeciego starcia. 

Zobacz wideo Świat czeka na walkę Joshua vs Fury. "Przy takich walkach to jest zawsze wielki biznes"

Patryk KaczmarczykKSW zyska kolejnego zawodnika? "Nie parzcie kawy, tylko szykujcie teczkę z dolarami"

Boks. Kownacki już raz był blisko walki z Wilderem

Kownacki już w 2019 roku był blisko konfrontacji z Wilderem. Teraz jest już znacznie dalej, bo by w ogóle o tym myśleć, musi pokonać w rewanżowym starciu Heleniusa, który w marcu zeszłego roku niespodziewanie wygrał z nim przed czasem.

Wilder wciąż najchętniej zmierzyłby się z Furym, ale ten dąży do walki z Anthonym Joshuą i wygląda na to, że szansa Wildera na trzecią konfrontację z ''Królem Cyganów'' staje się coraz mniej realna. Dlatego wskazywane są kolejne nazwiska. Znanemu promotorowi Eddie'emu Hearnowi np. bardzo podoba się pomysł starcia Wildera z Dillianem Whyte'em, którego reprezentuje.

Starcie stulecia w boksie! Wielki rewanż. Starcie stulecia w boksie! Wielki rewanż. "Bitwa za miliard dolarów"

Tutaj na przeszkodzie też może jednak stanąć inna walka, bo Whyte w marcu musiałby uporać się z Aleksandarem Powietkinem, z którym pół roku temu przegrał przed czasem. Więcej o boksie na bokser.org.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: